15 Olimpiskās komandas kandidātiem piešķirtas stipendijas "Rio 2016"

Mārtiņš Mālmeisters, Latvijas Olimpiskā Komiteja
13:56, 15. oktobris 0

Olimpiskā stipendija “Rio 2016” dod sportistam unikālu iespēju izmantot tehnisku un finansiālu atbalstu.

Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) ir piešķīrusi Olimpiskās stipendijas “Rio 2016” 15 Latvijas Olimpiskās komandas kandidātiem un šodien Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) telpās notika svinīgā sertifikātu pasniegšana.

Olimpiskā stipendija “Rio 2016” ir piešķirtas sekojošiem Latvijas sportistiem:

LOK prezidents Aldons Vrubļevskis apliecināja, ka līdz ar šo stipendiju, sportisti uzņemas Olimpiskās kustības vēstnieku lomu, demonstrējot visai pasaulei šo konkrēto Starptautiskās Olimpiskās komitejas solidaritātes piemēru. “Novēlam vislabāko veiksmi garajā un smagajā ceļā pretim Riodežaneiro spēļu kvalifikācijai, jo mūsu lielākā cerība ir Jūs redzēt pārstāvam Latviju Olimpiskajās spēlēs 2016.gadā.”

Olimpiskās stipendija “Rio 2016” ir finansiāls atbalsts 11,280 ASV dolāru apmērā katram sportistam, kas ir paredzēta sportistu treniņu procesa nodrošināšanai laika periodā no 2014.gada 1.septembra līdz 2016.gada 31.augustam.

Olimpiskā stipendija “Rio 2016” dod sportistam unikālu iespēju izmantot tehnisku un finansiālu atbalstu no Olimpiskās Solidaritātes un Olimpiskās kustības. Latvijas stipendiāti ir vienojušies ar savu sporta veidu federācijām, izmantot stipendijas summu (330 ASV dolāri mēnesī), uzturēšanās un ceļa izdevumu apmaksai, saistībā ar treniņu nometnēm un sacensībām.

Olimpisko stipendiātu atlase ir Nacionālo Olimpisko komiteju pārziņā. LOK par galveno kritēriju sportistu izvirzīšanai, lai saņemtu Olimpisko stipendiju “Rio 2016”, likusi sportisko līmeni un potenciālu kvalificēties Riodežaneiro Olimpiskajām spēlēm.

Latvijas Olimpisko komiteju atbalsta ģenerālsponsori SIA “Latvijas Mobilais telefons” un AS “Latvijas Valsts Meži”; LOK sponsori – AS “Swedbank” un AS “Latvijas Gāze”; LOK sadarbības partneri VAS “Latvijas Dzelzceļš” un VAS “Starptautiskā lidosta “Rīga””.

Komentāri

Šai ziņai vēl nav komentāru


Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem