Balvu par mūža ieguldījumu saņems tiesnesis Miķelis Rubenis

Mārtiņš Mālmeisters, Latvijas Olimpiskā Komiteja
15:07, 4. decembris 0

Latvijas futbola simtgades labākais tiesnesis un viens no spilgtākajiem futbola entuziastiem Miķelis Lenerts – Rubenis iegūs "Latvijas Gada balvu sportā 2014" nominācijā par mūža ieguldījumu.

Balvas par mūža ieguldījumu ieguvējs tika paziņots ceturtdien preses konferencē, kurā Igo Japiņa Sporta aģentūra un Latvijas Olimpiskā komiteja nosauca nominantus svinīgajai ceremonijai Latvijas Gada Balvai Sportā 2014. Pagodinošo apbalvojumu, kā arī naudas prēmiju 4000 eiro apmērā Triju Zvaigžņu Ordeņa kavalierim Miķelim Rubenim pasniegs 23. decembrī, svinīgajā balvu pasniegšanas ceremonijā kultūras pilī Ziemeļblāzma, kurā tiks sveikti gada labākie Latvijas sportisti un sporta darbinieki.

81 gadu vecais M.Rubenis futbola tiesneša gaitas sāka tālajā 1949. gadā, bet nopietni šai nodarbei pievērsās 1955. gadā. Paralēli viņš strādājis par žurnālistu laikrakstā «Sports», par instruktoru sporta biedrībās «Daugava» un «Vārpa», vadījis Latvijas Futbola federācijas tiesnešu komiteju un aktīvi darbojies Latvijas futbola saimniecības sakārtošanā pēc valsts neatkarības atgūšanas. 1972. gadā tika izdota M. Rubeņa sarakstītā grāmata «Futbola tiesāšana», kas kopā ar vairākiem citiem viņa darbiem kļuva par tiesāšanas metodoloģijas pamatu pašmāju futbola tiesnešiem.

Sporta komentētājs Anatolijs Kreipāns paziņo M. Rubenim, ka viņš saņems balvu par mūža ieguldījumu Latvijas sportā.

M. Rubeņa līdzgaitnieki stāsta, ka viņš pazīstams arī savas interesantās personības, zināšanu un talanta dēļ. Viņš paspējis apmācīt ne tikai visus šodien zināmos tiesnešus, bet arī palīdzējis izaugsmē daudziem futbolistiem, pateicoties savām žurnālista un kritiķa spējām, ietekmējis arī sporta komentētāju un kritiķu darbu.

Latvijas Gada Balvas Sportā 2014 noslēguma ceremonijā 23. decembrī tiks piešķirtas balvas pavisam 16 kategorijās: Labākais Latvijas sportists, Labākā Latvijas sportiste, Labākais tehnisko sporta veidu sportists, Labākais Latvijas treneris, Labākā Latvijas sporta spēļu komanda, Labākā Latvijas komanda individuālajos sporta veidos, Gada uzlecošā zvaigzne, Gada sporta notikums Latvijā, Par cīņas gribu, Paraugs sportā, Gada sporta skolotājs, Latvijas Paralimpiskās komitejas speciālbalva, Mūža ieguldījums Latvijas sportā, Latvijas populārākais sportists, LOK speciālbalva un Latvijas Televīzijas speciālbalva. Pretendentus šajās nominācijās izvirzīja sporta federāciju padomes, LOK pārstāvji, sporta žurnālisti un citi nozares eksperti. Uzvarētājus nosaka žūrija 18 cilvēku sastāvā, kuras priekšgalā atrodas Latvijas Gada balvas sportā ceremonijas iedibinātājs Igo Japiņš.

LOK un Igo Japiņa Sporta aģentūra nozīmīgāko sporta balvu pasniegšanas ceremoniju Latvijas Gada Balva Sportā rīko jau 10. reizi. Tradicionāli ar svinīgo ceremoniju tiek pielikts punkts aizejošajam sporta gadam, sveikti valsts izcilākie sportisti, treneri un komandas, kā arī atzīmēti spilgtākie sporta notikumi. Latvijas Gada Balva Sportā notiek sadarbībā ar pasākuma partneriem – A/S Latvijas DzelzceļšRīgas Brīvostas pārvaldeun InterbaltijaLOK ģenerālsponsoriem – SIA Latvijas Mobilais Telefons un A/S Latvijas Valsts mežiLOK sponsoriem – A/S Swedbank un A/S Latvijas GāzeLOK sadarbības partneriem – Moller auto Krasta un LDz Ritošā sastāva serviss.

Komentāri

Šai ziņai vēl nav komentāru


Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem