Dalībai Eiropas čempionātā Latvijas cīkstoņi tiek pielaisti ārpus kārtas

wrestling.lv
21:35, 3. aprīlis 0

Jaunievēlētā Latvijas Cīņas federācijas (LCF) valde un tās prezidents Armands Zvirbulis vakar, 2. aprīlī saņēma Starptautiskās Cīņas federācijas (UWW) apsveikuma vēstuli ar novēlējumiem Latvijas cīņas sporta attīstībā, kā arī izteica cerību, ka jaunievēlētā LCF vadība spēs stiprināt federācijas pārvaldību, un uzlabos Nacionālās federācijas ikdienas darbu un saziņu ar Starptautisko federāciju.

UWW izteica apņēmību palīdzēt LCF cīņas sporta attīstībai Latvijā, jo iepriekšējās LCF valdes atbildīgo personu darbības laikā Latvijas cīņas sporta dzīves organizācija nebija pietiekami augstā līmenī.

Iepriekšējās LCF valdes atbildīgo personu un bijušā prezidenta Dzintara Urbančika pēdējo mēnešu bezdarbība, nopietni apdraudēja Latvijas cīkstoņu dalību 2019. gada Eiropas čempionātā.

Dalībai Eiropas čempionātā noteiktā laikā netika pieteikti Latvijas sportisti, bet kā Latvijas pārstāvji tika pieteikti Dzintars Urbančiks un federācijas ģenerālsekretāre Kristīne Čekstere, kā arī sportistu fizioterapeits Agris Potašs. Savukārt sportisti un treneri netika pieteikti laicīgi, kam par iemeslu bija paralizētais federācijas darbs, pēc neuzticības balsojuma federācijas prezidentam Dzintaram Urbančikam 2019.gada 25.janvārī.

Uzzinot par radušos situāciju, sportistu pieteikumu dalībai Eiropas čempionātam 28.martā nosūtīja Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK). Ņemot vērā, ka pieteikums tika iesniegts ārpus pieteikšanās termiņa, sākotnēji tika saņemts UWW atteikums. Pateicoties neatlaidīgai LOK un LCF sarakstei ar UWW, skaidrojot radušos situāciju, kā arī LCF prezidenta Armanda Zvirbuļa personīgajiem kontaktiem, tika saņemta pozitīva UWW prezidenta Nenada Laloviča atbilde un izdevās panākt Latvijas cīkstoņu dalības akreditāciju un startu Eiropas čempionātā.

Sportistu, treneru un tiesneša licences maksu dalībai Eiropas čempionātā sedza LOK, jo LCF bankas konti ir bloķēti saistībā ar parādu piedziņu.

Starts Latvijas sportistiem Eiropas čempionātā ir ļoti svarīgs, jo šīs sacensības ir pirmais solis cīkstoņu atlasē dalībai Tokijas Olimpiskajās spēlēs 2020.gadā. 

Latvijas izlases komanda dalībai 2019.gada Eiropas čempionātam

Brīvā cīņa:
86kg - Ivars SAMUŠONOKS
125kg - Dmitrijs MIHAILOVS
Treneris - Ivars DRUPA

Sieviešu cīņa:
50kg - Karalina Tjapko
68kg - Anastasija GRIGORJEVA
Treneris - Armands ZVIRBULIS

Grieķu-romiešu cīņa:
67kg - Aleksandrs JURKJANS
72kg - Ņikita MASJUKS
77kg - Jevgēņijs KOLCOVS
Treneris - Vitālijs VĒRDIŅŠ

Tiesnesis - Jānis RONČS

Plašāka informācija:

Armands Zvirbulis

LCF prezidents

28332324

Komentāri

Šai ziņai vēl nav komentāru


Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem