Eiropas Jaunatnes Olimpiādē aizvadīta pirmā oficiālā sacensību diena

Mārtiņš Mālmeisters, Latvijas Olimpiskā Komiteja
18:34, 22. jūlijs 0

Pēc vakar aizvadītās oficiālās Eiropas Jaunatnes Olimpiādes atklāšanas ceremonijas un pirmajiem startiem, kur Latvijai pirmo godalgu sagādāja grieķu-romiešu cīkstonis Kaspars Bondarenko, šodien jaunatnes Olimpiādē tika aizvadīta pirmā oficiālā sacensību diena.

Startus šodien no Latvijas Jaunatnes komandas "Baku 2019" aizvadīja divi sportisti - tenisiste Amēlija Šūpulniece un peldētājs Kristaps Miķelsons.

Latvijas jaunajai tenisistei nācās cīnīties ar Dānijas sportisti Johannu Svendsenu. Pēc pirmā seta, kas tika zaudēts pārliecinoši ar 0:6, kad arī lielais uztraukums tika pārvarēts, otrais sets aizritēja daudz spraigāk, taču tika piedzīvots zaudējums ar 4:6.

Arī mūsu peldētājam Kristapam Miķelsonam, pirmais starts Eiropas Jaunatnes Olimpiādē neizvērtās kā plānots un 100m distancē uz muguras, savā peldējumā Latvijas pārstāvis ar rezultātu 1:00.90 finišēja pēdējais un kopvērtējumā tika klasificēts 27.vietā.

Rītdien, 23.jūlijā Olimpiādes sacensības aizvadīs virkne Latvijas sportistu. Starti ir paredzēti vieglatlētiem, riteņbraucējiem, cīņai, vingrotājiem un peldētājiem.

Eiropas Jaunatnes Olimpiāde tiek balstīta uz Olimpisko spēļu tradīcijām un šo pasākumu laikā, dalībnieki visciešākajā mērā var sajust Olimpisko gaisotni. Gan atklāšanas un noslēguma ceremonijas, gan pašas Olimpiādes sacensības ir saistītas ar Olimpiskās kustības principiem.

Latvija, šajā jauniešu sporta festivālā, būs pārstāvēta ar plašu komandu – 34 sportistiem, kuri piedalīsies septiņos no desmit Olimpiādes sacensību programmā iekļautajiem sporta veidiem. Individuālajos sporta veidos Latvijas pārstāvji startēs vieglatlētikā, peldēšanā, vingrošanā, tenisā, džudo, cīņā un riteņbraukšanā, taču šajā reizē Latvija nepiedalīsies nevienā no komandu sporta spēlēm.

Ierasts, lielākā pārstāvniecība no Latvijas būs vieglatlētikā, kurā startēs 11 sportisti, džudo sacensībās būs pārstāvēti 8 mūsu jaunie talanti, riteņbraukšanā un cīņā sacentīsies attiecīgi seši un trīs sportisti, bet pa diviem atlētiem no Latvijas piedalīsies vingrošanas, peldēšanas un tenisa sacensībās.

Latvijas jaunos Olimpiešus uz Baku pavadīs un padomus sniegs 15 treneri, bet Olimpiādē no Latvijas piedalīsies arī trīs starptautiskās kategorijas tiesneši, kuri vērtēs vingrošanas un cīņas sacensības.

15.Eiropas Jaunatnes Olimpiāde notiks no 21.-27.jūlijam. Sacensībās savu sportisko meistarību pārbaudīs 50 Eiropas valstu jauno sportistu vecumā no 14 līdz 18 gadiem. Latvijas komandas sastāvā iekļauti 34 sportisti, kas startēs 7 sporta veidos no 10 sacensību programmā paredzētajiem.

Latvijas sportisti piedalījušies visās Eiropas Jaunatnes Olimpiādēs, izņemot pirmo, un kopumā ir izcīnījuši vairāk nekā 30 medaļu.

Ar Latvijas jaunatnes Olimpiskās komandas sportistu rezultātiem varēs iepazīties un foto galerijas no sacensību norises vietām varēs aplūkot LOK oficiālajā mājaslapā internetā: olimpiade.lv.

15.Eiropas Jaunatnes vasaras Olimpiādes  oficiālā mājaslapa internetā: eyofbaku2019.com.

Latvijas Olimpisko komiteju atbalsta ģenerālsponsori SIA “Latvijas Mobilais telefons” un AS “Latvijas Valsts Meži”; LOK sponsori – AS “Grindeks” un “4F”; LOK sadarbības partneri VAS “Latvijas Dzelzceļš” un VAS “Starptautiskā lidosta “Rīga””.

Komentāri

Šai ziņai vēl nav komentāru


Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem