Eiropas Jaunatnes Olimpiāde sākusies ar izcīnītu bronzu cīņā

Mārtiņš Mālmeisters / LETA
1:18, 22. jūlijs 0

21.jūlija vakarā svinīgi tika atklāta 15. Eiropas Jaunatnes Olimpiāde, kura norisinās Azerbaidžānas galvaspilsētā Bāku. Pirmajā sacensību dienā Latvija tika atalgota ar izcīnītu bronzas godalgu grieķku-romiešu cīņā, kuru panāca Latvijas jaunais un talantīgais cīkstonis Kaspars Bondarenko.

Latvijas grieķu-romiešu stila cīkstonis Kaspars Bondarenko svētdien Baku izcīnīja Eiropas Jaunatnes Olimpiādes sacensību bronzas medaļu.

Bondarenko, kurš startēja svara kategorijā līdz 45 kilogramiem, no pirmās kārtas bija brīvs, bet otrajā kārtā jeb ceturtdaļfinālā pārspēja poļu cīkstoni Mateušu Ropjaku.

Pusfinālā sekoja neveiksme pret turku Umutu Čobanu, taču Bondarenko tika pie iespējas cīnīties gandarījuma mačā par bronzas medaļām. Cīņā par trešo vietu Latvijas pārstāvis pārspēja francūzi Žildasu Šambino.

Tikmēr tenisā puišiem vienspēlēs Ruslans Filipenko ar 1-6, 1-6 piekāpās vācietim Oliveram Olsonam.

Šovakar norisinājās oficiālā Eiropas Jaunatnes Olimpiādes atklāšanas ceremonija, kas notika “Crystall Hall” un Latvijas Jaunatnes delegācijas priekšplānā soļoja karognesēja, džudo sportiste Una Dolgiļeviča.

Dolgiļeviča sevi šajā gadā pierādījusi, kā vienu no labākajām cīkstonēm svara kategorijā līdz 70 kilogramiem. Jaunās sportistes panākumu grozā ir divas godalgotas vietas Eiropas kadetu kausu posmos – sudrabs un bronza, kā arī šā gada vasarā tika izcīnīts sudrabs Eiropas kadetu čempionātā.

Eiropas Jaunatnes Olimpiāde tiek balstīta uz Olimpisko spēļu tradīcijām un šo pasākumu laikā, dalībnieki visciešākajā mērā var sajust Olimpisko gaisotni. Gan atklāšanas un noslēguma ceremonijas, gan pašas Olimpiādes sacensības ir saistītas ar Olimpiskās kustības principiem.

Latvija, šajā jauniešu sporta festivālā, būs pārstāvēta ar plašu komandu – 34 sportistiem, kuri piedalīsies septiņos no desmit Olimpiādes sacensību programmā iekļautajiem sporta veidiem. Individuālajos sporta veidos Latvijas pārstāvji startēs vieglatlētikā, peldēšanā, vingrošanā, tenisā, džudo, cīņā un riteņbraukšanā, taču šajā reizē Latvija nepiedalīsies nevienā no komandu sporta spēlēm.

Ierasts, lielākā pārstāvniecība no Latvijas būs vieglatlētikā, kurā startēs 11 sportisti, džudo sacensībās būs pārstāvēti 8 mūsu jaunie talanti, riteņbraukšanā un cīņā sacentīsies attiecīgi seši un trīs sportisti, bet pa diviem atlētiem no Latvijas piedalīsies vingrošanas, peldēšanas un tenisa sacensībās.

Latvijas jaunos Olimpiešus uz Baku pavadīs un padomus sniegs 15 treneri, bet Olimpiādē no Latvijas piedalīsies arī trīs starptautiskās kategorijas tiesneši, kuri vērtēs vingrošanas un cīņas sacensības.

15.Eiropas Jaunatnes Olimpiāde notiks no 21.-27.jūlijam. Sacensībās savu sportisko meistarību pārbaudīs 50 Eiropas valstu jauno sportistu vecumā no 14 līdz 18 gadiem. Latvijas komandas sastāvā iekļauti 34 sportisti, kas startēs 7 sporta veidos no 10 sacensību programmā paredzētajiem.

Latvijas sportisti piedalījušies visās Eiropas Jaunatnes Olimpiādēs, izņemot pirmo, un kopumā ir izcīnījuši vairāk nekā 30 medaļu.

Šajās sacensībās pirmo Olimpisko pieredzi guvuši arī vairāki Latvijā tagad labi zināmi Olimpieši un sportisti – vieglatlēti Jeļena Prokopčuka (1993), Staņislavs Olijars (1995), Līga Kļaviņa (1997), Inga Kožarenoka (1999), Ilze Gribule (2001), Poļina Jeļizarova (2005), Rita Obižājeva (2005), Laura Ikauniece (2009), peldētāji Margarita Kalmikova (1993) un Romans Miloslavskis (1999), riteņbraucējs Indulis Bekmanis (2005), tenisiste Jeļena Ostapenko (2011).

Ar Latvijas jaunatnes Olimpiskās komandas sportistu rezultātiem varēs iepazīties un foto galerijas no sacensību norises vietām varēs aplūkot LOK oficiālajā mājaslapā internetā: olimpiade.lv.

15.Eiropas Jaunatnes vasaras Olimpiādes  oficiālā mājaslapa internetā: eyofbaku2019.com.

Latvijas Olimpisko komiteju atbalsta ģenerālsponsori SIA “Latvijas Mobilais telefons” un AS “Latvijas Valsts Meži”; LOK sponsori – AS “Grindeks” un “4F”; LOK sadarbības partneri VAS “Latvijas Dzelzceļš” un VAS “Starptautiskā lidosta “Rīga””.

Komentāri

Šai ziņai vēl nav komentāru


Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem