Izstrādātie grozījumi ir spēcīgs instruments cīņā par godīgu sportu

Mārtiņš Mālmeisters, Latvijas Olimpiskā Komiteja
14:20, 2. septembris 0

LOK ir gandarīta par izstrādātajiem grozījumiem Sporta likumā un Krimināllikumā, jo tas būs spēcīgs instruments cīņā pret manipulācijām ar sporta sacensību rezultātiem.

Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) ģenerālsekretārs Žoržs Tikmers uzskata, ka manipulācijas ar sporta rezultātiem ir vērstas pret būtiskām sporta pamatvērtībām, tādām kā godīga spēle (Fair play), savstarpēja cieņa un sacensību noteikumu ievērošana. “Tādēļ Latvijas Olimpiskai komitejai, Latvijas sporta organizācijām ir jābūt nulles tolerances politikai, kad ir konstatēts jebkurš no šo vērtību pārkāpumiem. Mēs esam pārliecināti, ka šis ir ļoti spēcīgs instruments cīņā par godīgu Latvijas sportu.”

Izglītības un Zinātnes ministrijas sagatavotajos grozījumos Sporta likumā ir definēts termins “manipulācijas ar sporta sacensībām”. Norādīts, ka sporta manipulācijas ir aizliegtas. Par manipulācijām ar sporta sacensībām likumā tiek definēta jebkāda darbība, kas vērsta uz sacensību gaitas vai rezultāta neparedzamības pārkāpšanu vai izdarīta ar nolūku ietekmēt sporta sacensību gaitu vai rezultātu.

Savukārt Tieslitu ministrijas darba grupa sagatavotajusi grozījumus Krimināllikumā, paredzot to papildināt ar jaunu pantu - "Manipulācijas ar sporta sacensībām" -, kur par spēļu sarunāšanu varētu sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

Savukārt par tādām pašām darbībām, ja tās saistītas ar materiālām vērtībām, mantiska vai citāda rakstura labumu pieņemšanu, nodošanu vai piedāvāšanu, var sodīt ar trīs gadu cietumsodu vai īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

Tikmēr par tādiem pašiem noziegumiem, ja tos izdarījusi organizēta grupa vai lielā apmērā, var sodīt ar piecu gadu cietumsodu vai īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

Šobrīd tiek plānots, ka minētie grozījumi stātos spēkā 2016.gada 1.janvārī.

Komentāri

Šai ziņai vēl nav komentāru


Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem