Jaunos dalībniekus iepazīstina ar projekta "Sporto visa klase" 5.sezonu

Mārtiņš Mālmeisters, Latvijas Olimpiskā Komiteja
15:08, 19. aprīlis 0

Šodien – 19.aprīlī, “Elektrum Olimpiskajā centrā” norisinājās Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) organizētā projekta “Sporto visa klase” ievadseminārs, kurā piedalījās izglītības iestāžu pārstāvji, kuri vēlas iesaistīties projektā 2018./2019.mācību gadā.

Ievadseminārā klātesošos uzrunāja LOK ģenerālsekretārs un projekta idejas autors Žoržs Tikmers, kurš akcentēja, ka projekts “Sporto visa klase” ir kļuvis par nozīmīgu Latvijas mēroga pasākumu, kurā vēlas iesaistīties ar vien vairāk interesentu. “Projektu pozitīvi ir novērtējuši ne tikai bērni, kuri sporto piecas reizes nedēļā, bet arī viņu vecāki, pedagogi, izglītības iestāžu un pašvaldību vadītāji. Galvenā novitāte nākamajā mācību gadā ir tā, ka projektā iesaistīsim 2.klases. Esam konstatējuši, ka agrāk uzsākot šo projektu, tas dos lielāku ieguldījumu skolēnu fiziskajā attīstībā, veselības uzlabošanā, klases kolektīva sadarbības un prasmes pilnveidošanā.”

Pieteikšanās dalībai projektā nākamajā mācību gadā turpinās.

Šīsdienas projekta ievadseminārā klātesošie interesenti tika iepazīstināti ar projekta “Sporto visa klase” ideju un mērķi, norises kārtību, pieteikšanās secību, iesniedzamajiem dokumentiem un vienoto identitāti, kā arī tika sniegta informācija par projekta atklāšanas ceremoniju un reģionālajām sacensībām.

Pašvaldību apstiprinātus pieteikumus no izglītības iestādēm LOK jāiesniedz līdz šā gada 11.maijam, nosūtot to uz e-pastu . Ar projekta “Sporto visa klase” nolikumu, pieteikuma iesniegšanas kārtību un citu informāciju ir iespējams iepazīties mājaslapā internetā sportovisaklase.olimpiade.lv.

Par projektu “Sporto visa klase”:

2018./2019.mācību gadā projektā “Sporto visa klase” ir aicinātas pieteikties ne tikai 3.klases, bet arī 2.klases no visas Latvijas.

Jaunais projekta koncepts paredz, ka nākamais mācību gads būs pēdējais, kad projektā varēs iesaistīties no 3.klases, jo sākot ar 2019./2020.mācību gadu projekts “Sporto visa klase” uzņems tikai 2.klašu dalībniekus un katru mācību dienu jeb piecas reizes nedēļā sporta nodarbības ilgs līdz 4.klasei ieskaitot. Savukārt 5. un 6.klašu dalībniekiem trīs fakultatīvās sporta stundas nedēļā būs pēc izvēles.

Projekts paredz iesaistīto skolu 3., 4. 5. un 6.klašu skolēniem katru nedēļu nodrošināt papildus trīs fakultatīvās sporta nodarbības, kas notiek saskaņā ar Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) izstrādātu metodisko materiālu. Savukārt 2.klasēm nodarbības projekta ietvaros notiks ar LSPA izstrādātu metodisko materiālu, kas paredz vecuma grupai atbilstošas fiziskās aktivitātes.

Projekts “Sporto visa klase” 3.-6.klasei paredz 3 fakultatīvās sporta nodarbības nedēļā:

  • vispārējā fiziskā sagatavotība;
  • futbola iemaņu apguve;
  • peldēšana vai sporta nodarbība svaigā gaisā.

LOK ir gandarīta par projekta ievērojamo atsaucību no pašvaldību un izglītības iestāžu puses, jo šajā četrgades posmā ir iesaistījušies vairāk kā 5200 bērnu no 230 klasēm un 67 pašvaldībām.

Projekta mērķis ir palielināt projektā iesaistīto izglītības iestāžu, klašu un audzēkņu skaitu, izstrādājot projekta metodiskās programmas 2. – 6.klašu grupām un mērķtiecīgi uzlabot visu klases skolēnu fizisko sagatavotību, stāju, dodot motivāciju nodarboties ar sportu, kā arī vērtēt skolēnu sekmes mācībās.

Projektu organizē LOK sadarbībā ar “Olimpisko Solidaritāti”, pašvaldībām un Latvijas Futbola federāciju, to atbalsta Izglītības un zinātnes ministrija, LOK ģenerālsponsors “Latvijas Mobilais Telefons”, LOK partneris “LDz Cargo” un sporta preču veikals tīkls SIA” Sportland”.

Komentāri

Šai ziņai vēl nav komentāru


Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem