Jaunzēlandes valdība paziņo par sporta atlabšanas pasākumu plānu saistībā ar Covid-19 radīto krīzi

Mārtiņš Mālmeisters, Latvijas Olimpiskā Komiteja
22:11, 20. maijs 0

Jaunzēlandes valdība ir izsludinājusi atveseļošanās plānu sportam, saistībā ar straujo nozares lejupslīdi, ko izraisīja notiekošā Covid-19 pandēmija.

“Plāns sastāv no trim posmiem – īstermiņa, vidēja un ilgtermiņa uzdevumi”, paziņoja finanšu ministrs Grants Robertsons, kura pārziņā ir arī sporta nozare.

Tiek ziņots, ka Jaunzēlandes sporta un izklaides nozare nodarbina aptuveni 53 000 cilvēku un tās ieguldījums ir aptuveni 2,74 miljardi eiro, kas ir aptuveni 2,5% no valsts iekšzemes kopprodukta.

Nākamo četru gadu laikā sporta organizācijām tiks piešķirti 147 miljoni eiro, sākot ar pamatorganizācijām un beidzot ar tādām lielām organizācijām kā New Zealand Rugby, ka ir paziņojusi, ka pandēmijas dēļ tām var nākties samazināt izdevumus.

Sākotnēji tiks piešķirts finansējums, lai atbalstītu organizācijas un saglabātu darbavietas. “Budžets 2020” ietver mērķtiecīgu palīdzības paketi sportam un atpūtai. Šis tiesību aktu kopums atbalstīs organizācijas – no amatieru sporta grupām līdz elites līmeņa sportam.

Otrs posms paredz palīdzību valstu un reģionālajām sporta organizācijām sekmīgi darboties pēc pandēmijas, bet noslēguma posmā tiks aplūkota nozares modernizācija, veicot ieguldījumu tehnoloģijās un pētniecībā.

"Sportam ir nozīmīga loma mūsu kopienu apvienošanā,” sacīja Robertsons. “Mūsu panākumi uz pasaules skatuves nes arī iedvesmu un lepnumu par mūsu valsti.”

Komentāri

Šai ziņai vēl nav komentāru


Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem