Latvijas distanču slēpotāji ārpus piecdesmitnieka Jaunatnes ziemas Olimpisko spēļu sacensībās

Mārtiņš Mālmeisters / LETA
10:17, 22. janvāris 0

Latvijas distanču slēpotāji Jaunatnes ziemas Olimpisko spēļu sacensībās Šveicē ieņēma vietas ārpus pirmā piecdesmitnieka.

Meitenēm piecos kilometros klasiskajā stilā Kristīne Brunere finišēja pēc 17 minūtēm un 26,9 sekundēm, bet Samanta Krampe distanci veica 19 minūtēs un 11,1 sekundē, kas viņām deva attiecīgi 53. un 66.vietu 77 finišējušo sportistu konkurencē.

Brunere uzvarētājai Mertai Rūsenberjai no Zviedrijas zaudēja trīs minūtes un 11,2 sekundes, bet Krampe atpalika četras minūtes un 55,4 sekundes.

Puišiem desmit kilometros Lauris Kaparkalējs finiša līniju sasniedza pēc 31 minūtes un 2,8 sekundēm, bet Aleksandrs Artūrs Ļūļe šo distanci veica 31 minūtē un 44,3 sekundēs. Viņiem attiecīgi 53. un 59.vietu starp 79 finišējušajiem slēpotājiem.

Par čempionu kļuva krievs Iļja Tregubovs, kuram Kaparkalējs zaudēja četras minūtes un 22,3 sekundes, bet Ļūļe atpalika piecas minūtes un 3,8 sekundes.

Otrdien jaukto kērlinga pāru sacensības turpināja divi latvieši. Anna Lasmane kopā ar Jaunzēlandes kērlingistu ar 5:10 piekāpās Krievijas/Francijas duetam, bet Ērika Bitmete duetā ar Japānas kērlingistu ar 8:9 atzina Francijas/Norvēģijas dueta pārākumu. Latvijas jaunajiem kērlingistiem olimpisko spēļu sacensības ir noslēgušās.

Latvija šajās olimpiskajās spēlēs izcīnījusi piecas medaļas. Sestdien par olimpisko spēļu čempionu tika kronēts kamaniņu braucējs Gints Bērziņš, kurš pirmdien kopā ar Justīni Maskali un Kasparu Rinku/Ardi Liepiņu izcīnīja bronzu stafetē. Rinkam/Liepiņam bija sudrabs puišu divniekus, bet Viktorijai Ziediņai/Elizabetei Selīnai Zvilnai - bronza meiteņu divniekos. Skeletonā par vicečempionu kļuva Elvis Veinbergs.

Latvija spēlēs ir pārstāvēta ar 30 sportistiem deviņos sporta veidos - biatlonā, bobslejā, skeletonā, kamaniņu sportā, distanču un kalnu slēpošanā, šorttrekā, kērlingā, kā arī 3x3 jaukto komandu hokeja turnīrā.

Lielākā pārstāvniecība ir kamaniņu sportā, kur ir pilna komanda - septiņi sportisti, biatlonā startē seši jaunie sportisti, pa diviem pārstāvjiem ir bobslejā un skeletonā. Distanču un kalnu slēpošanas sacensībās startē attiecīgi četri un divi jaunie slēpotāji, kērlinga turnīrā jauktajām komandām piedalās četri sportisti, šorttrekā - divi, bet viena pārstāve ir 3x3 jaukto komandu hokeja turnīrā, kur komandas tiek veidotas no vairāku valstu sportistiem un Latvijas pārstāve ir vārtsardze.

III Jaunatnes ziemas Olimpiskās spēles Šveices pilsētā Lozannā norisināsies no 9. – 22.janvārim.Kopumā sacensībās piedalīsies vairāk kā 1100 jauno sportistu no 70 pasaules valstīm, vecumā no 15 līdz 18 gadiem. Olimpisko spēļu sacensību programmā ir iekļauti 8 ziemas sporta veidu 16 disciplīnas un tiks sadalīts 81 medaļu komplekts.

Līdztekus sporta sacensībām norisināsies arī īpaša kultūras un izglītības programma, kuras mērķis ir veicināt Olimpiskās vērtības, kā arī viedokļu un pieredzes apmaiņu starp dažādām kultūrām, padarot Jaunatnes ziemas Olimpiskās spēles par unikālu sporta un kultūras festivālu.

Jāpiezīmē, ka Jaunatnes ziemas Olimpiskajās spēlēs iepriekš ir startējuši tādi tagad zināmi sportisti kā kamaniņu braucēji Ulla Zirne, Riks Kristens Rozītis un Kristers Aparjods, bobsleja pilots Oskars Ķibermanis, daiļslidotāji Deniss Vasiļjevs un Diāna Ņikitina, kā arī distanču slēpotāja Patrīcija Eiduka.

Ar Latvijas jaunatnes Olimpiskās komandas sportistu rezultātiem varēs iepazīties un fotogalerijas no sacensību norises vietām varēs aplūkot LOK oficiālajā mājaslapā internetā: olimpiade.lv.

III Jaunatnes ziemas Olimpisko spēļu oficiālā mājaslapa internetā: lausanne2020.sport/en.

Latvijas Olimpisko komiteju atbalsta ģenerālsponsori SIA “Latvijas Mobilais telefons” un AS “Latvijas Valsts Meži”; LOK sponsori – AS “Grindeks” un “4F”; LOK sadarbības partneris VAS “Starptautiskā lidosta “Rīga””.

Komentāri

Šai ziņai vēl nav komentāru


Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem