Latvijas Jaunatnes Olimpiskā komanda veiksmīgi ieradusies Ķīnā

Toms Markss, jaunais vēstnieks
10:09, 15. augusts 0

Jau 16. augustā Ķīnas pilsētā Naņdzjinā svinīgi tiks atklātas otrās vasaras Jaunatnes Olimpiskās spēles, kurās Latviju pārstāvēs 13 sportisti astoņos sporta veidos.

Mūsu jaunie atlēti, pēc apmešanās Olimpiskajā ciematā, jau arī aizvadījuši pirmos treniņus savās sacensību bāzēs.

Vasaras Jaunatnes Olimpiskās spēles, kas notiek ik pēc četriem gadiem, šoreiz uzņem bijusī Ķīnas galvaspilsēta Naņdzjina. Vairāk nekā 3 miljonu iedzīvotāju bagātā pilsēta sevī ietver modernismu kopā ar piesaistošo Ķīnas senatnīgumu.

Pēc teju dienakts gara ceļa, Olimpisko spēļu mājvietu sasniegusi Latvijas Olimpiskā komanda, kopumā 25 sportistu, treneru un pārstāvju sastāvā. Delegāciju jau no lidostas Šanhajā pavadīja laipni un izpalīdzīgi vietējie Ķīnas brīvprātīgie. Olimpiskais ciemats sastāv no vairākām daudzstāvu mājām, kurās arī dzīvo vairāk nekā 3000 Olimpisko spēļu sportisti, viņu treneri un pārstāvji. Latvieši apmetušies vienā mājas daļā, kur kaimiņos ir Igaunijas, Baltkrievijas un Moldovas komandas.

Latvijas Olimpiskās komandas vadītājs Einārs Fogelis: „Ciemats ir vienkārši lielisks! Labākais no pēdējās spēlēs redzētajiem. Viss ir pārdomāts un izdarīts tā, lai sportisti varētu domāt par saviem startiem un izjust šo lielisko atmosfēru. Olimpisko būvju attālumi no ciemata ir dažādi. Pateicoties labi pārdomātai transporta sistēmai visu ir iespējams sasniegt pietiekami ātri. Šodien visi mūsu sportisti pabija savos sporta objektos, kur arī aizvadīja pirmos treniņus. Atsauksmes bija vispozitīvākās gan par bāzēm, gan arī inventāru un atmosfēru tajās. Ķīnieši ir ļoti draudzīgi, izpalīdzīgi un labestīgi.”

Tenisiste un Latvijas karognesēja Aļona Ostapenko: „Man Ķīnā ļoti patīk. Cilvēki ir draudzīgi. Pilsēta ir ļoti moderna ar augstām mājām. Arī Olimpiskais ciemats mani apmierina. Ir forši dzīvot kopā vienā komandā ar pērējiem. Aizvadīju pirmo treniņu tenisa kortā. Lietus dēļ nācās spēlēt iekšā. Korts ir ļoti ātrs, bet man patīk spēlēt uz „hard” seguma.”

Olimpisko spēļu atklāšanas ceremonija gaidāma sestdien, bet jau svētdien savas sacensības aizvadīs mūsu svarcēlāja Rebeka Koha, peldētājs Jānis Šaltāns, peldētāja Dana Koidzeja, kā arī šāvēja Agate Rašmane. Tikmēr pirmo kārtu dubultspēlē tenisā centīsies pārvarēt Aļona Ostapenko, kurai pārī būs Lietuvas sportiste. Pirmā grupas spēle pludmales volejbolā meitenēm būs mūsu Tīnai Laurai Graudiņai un Anastasijai Kravčenokai.

II Jaunatnes Olimpiskās spēles Ķīnas pilsētā Naņdzjinā notiks no 16. – 28.augustam. Latvijas Jaunatnes Olimpiskajā komandā ir iekļauti 13 jaunie atlēti, kas piedalās astoņos sporta veidos.

Komentāri

Šai ziņai vēl nav komentāru


Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem