Latvijas jaunie sportisti gatavi cīņām III Jaunatnes Olimpiskajās spēlēs Buenosairesā

Mārtiņš Mālmeisters, Latvijas Olimpiskā Komiteja
13:35, 13. septembris 0

III Jaunatnes Olimpiskās spēles norisināsies Argentīnas galvaspilsētā Buenosairesā, kur savu sportisko meistarību pārbaudīs spēcīgākie un talantīgākie jaunie sportisti, vecumā līdz 18 gadiem, no visas pasaules. Latvijas delegācijas sastāvā ir iekļauti 19 talantīgākie jaunie sportisti, kuri piedalīsies 9 sporta veidu 10 disciplīnās.

Šodien, 13.septembrī Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) ģenerālsponsora “Latvijas Mobilā telefona” (LMT) Biznesa klientu centrā “Ģertrūde” norisinājās Latvijas Jaunatnes Olimpiskās komandas “Buenosairesa 2018” prezentācijas pasākums, kura laikā jaunieši viens ar otru iepazinās, uzzināja praktisku informāciju, kas būs jāņem vērā Olimpisko spēļu laikā, noklausījās semināru par dopingu un kontroles procedūrām, kā arī uzzināja Latvijas delegācijas karognesēju Olimpisko spēļu atklāšanas ceremonijā.

No LMT prezidenta Jura Bindes rokām pasniegto Latvijas karogu, delegācijas vadītājam Andrim Lupikam, saņēma Eiropas junioru čempionāta sudraba medaļnieks 50m brasā Didzis Rudavs

“Novēlu visiem Latvijas jaunajiem sportistiem sasniegt savas karjeras augstākos sasniegumus, izbaudīt Olimpisko gaisotni un mājās atgriezties motivētiem turpināt iesākto”, tā pēc karognesēja nosaukšanas atzina delegācijas vadītājs Andris Lupiks.

“Šīs spēles jaunos sportistus ieved Olimpiskajā saimē un viņiem ir iespēja sajust Olimpisko gaisotni”, pirms sportistu došanās ceļā teica LOK prezidents Aldons Vrubļevskis. “Konkurence Olimpiskajās spēlēs būs ļoti spēcīga, taču bez sportiskajiem startiem un katra jaunieša individuāli noliktajiem mērķiem, jaunajiem talantiem ir jāatceras, ka šī ir vienreizēja iespēja mācīties un iegūt pieredzi, kādu nekur citur nav iespējams dabūt, kā arī viņi pārstāv visu Latviju.

"Pievienojos LOK prezidentam Aldonam Vrubļevskim, ka šīs varētu būt nozīmīgākās sacensības sportistu karjerās un ticu, ka jūs darīsiet visu, lai sasniegtu labākos rezultātus. Vēlu jums panākumus šajā svarīgajā notikumā," atzīmēja LMT prezidents Juris Binde.

Latviju oktobrī Buenosairesā gaidāmajās III Jaunatnes Olimpiskajās spēlēs pārstāvēs 19 sportisti, kuri piedalīsies deviņu sporta veidu desmit disciplīnās.

3x3 basketbola komandas sastāvā būs Jānis Kāposts, Reinis Krūmiņš, Niks Salenieks un Aivars Dambis. BMX riteņbraukšanā Latviju pārstāvēs Airisa Elizabete Galiņa un Edvards Glāzers, bet BMX frīstaila disciplīnā startēs Patriks Vīksna. Ielu dejās jeb "breakdance" piedalīsies Anastasija Solovjova.

Vislielākā pārstāvniecība individuālajos sporta veidos būs peldēšanā, kur spēkosies Didzis Rudavs, Jānis Vitauts Siliņš, Ieva Maļuka un Arina Baikova, bet vieglatlētikā uz starta izies Patrīcija Cīrule, Elīza Marija Kraule un Nora Ķigure.

Vēl Buenosairesā startēs tenisiste Daniela Vismane, šāvējs Rihards Zorge, svarcēlāja Daniela Ivanova un vingrotājs Oļegs Ivanovs.

III Jaunatnes Olimpiskās spēles Argentīnas galvaspilsētā Buenosairesā norisināsies no 6. līdz 18.oktobrim.

Līdztekus sporta sacensībām norisināsies arī īpaša kultūras un izglītības programma, kuras mērķis ir veicināt Olimpiskās vērtības, kā arī viedokļu un pieredzes apmaiņu starp dažādām kultūrām, padarot Jaunatnes Olimpiskās spēles par unikālu sporta un kultūras festivālu.

Atgādināsim, ka I Jaunatnes Olimpiskās spēles notika pirms astoņiem gadiem, kad Singapūrā, Latvijai 11 sportisti atnesa vienu medaļu – šķēpa mešanā bronzu izcīnīja Intars Išejevs, savukārt pirms četriem gadiem – II Jaunatnes Olimpiskajās spēlēs Naņdzjinā (Ķīna) Latvija bija pārstāvēta ar 13 jaunajiem atlētiem un mājās tika pārvestas trīs bronzas godalgas. Augstos panākumus sasniedza svarcēlāja Rebeka Koha, šāvēja Agate Rašmane un tenisiste Aļona Ostapenko.

III Jaunatnes Olimpisko spēļu oficiālā mājaslapa internetā: www.buenosaires2018.com.

Latvijas Olimpisko komiteju atbalsta ģenerālsponsori SIA “Latvijas Mobilais telefons” un AS “Latvijas Valsts Meži”; LOK sponsori – AS “Latvijas Gāze” un “4F”; LOK sadarbības partneri VAS “Latvijas Dzelzceļš” un VAS “Starptautiskā lidosta “Rīga””.

Komentāri

Šai ziņai vēl nav komentāru


Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem