Latvijas jaunie vasaras sporta veidu talanti ir gatavi cīņām Eiropas Jaunatnes Olimpiādē

Mārtiņš Mālmeisters, Latvijas Olimpiskā Komiteja
12:28, 21. jūlijs 0

15. Eiropas Jaunatnes Olimpiāde ir lielākais kompleksais sporta forums jauniešiem Eiropā. Uz Olimpiskajām idejām balstītais sarīkojums notiks jau 15.reizi un jaunos atlētus no visas Eiropas šoreiz uzņem Azerbaidžānas galvaspilsēta Baku, kur pirms četriem gadiem norisinājās I Eiropas Spēles.

Latvijas jaunatnes Olimpiskā komanda “Baku 2019” ir ieradusies sacensību norises vietā un iekārtojusies Olimpiskajā ciematā, kur dzīvos līdz pat Olimpiādes noslēgumam. Olimpiādes sacensības jauniešiem sākās jau šodien, kad savus startus aizvada tenisists Ruslans Fiļipenko un cīņas sportists Kaspars Bondarenko, svara kategorijā līdz 45kg.

Tenisistam Fiļipenko sava kārta tenisa kortā vēl ir jāgaida, jo viņam paredzēta sestā spēle otrajā kortā, bet jaunais cīņnieks Bondarenko pirmajā kārtā uzvarēja Polijas pārstāvi, otrajā kārtā smagā cīņā piekāpās Turcijas sportistam un pēcpusdienā aizvadīs cīņu par bronzas godalgu pret Francijas jauno cīņas sportistu.

Latvijas delegācijas vadītājs Juris Titovs akcentē, ka šis jauniešiem ir pirmais solis uz daudz augstākiem mērķiem. „Katrs no šiem jauniešiem jau tagad ir neliela zvaigznīte un dalība šāda mēroga sacensībās – viņu padarīs tikai stiprāku, jo katrs Olimpietis reiz ir bijis maziņš un katram kādas sacensības ir bijušas pirmās.”

Šovakar plkst.20.00 norisināsies oficiālā Eiropas Jaunatnes Olimpiādes atklāšanas ceremonija, kas norisināsies “Crystall Hall” un Latvijas Jaunatnes delegācijas priekšplānā soļos karognesēja, džudo sportiste Una Dolgiļeviča.

Dolgiļeviča sevi šajā gadā pierādījusi, kā vienu no labākajām cīkstonēm svara kategorijā līdz 70 kilogramiem. Jaunās sportistes panākumu grozā ir divas godalgotas vietas Eiropas kadetu kausu posmos – sudrabs un bronza, kā arī šā gada vasarā tika izcīnīts sudrabs Eiropas kadetu čempionātā.

Eiropas Jaunatnes Olimpiāde tiek balstīta uz Olimpisko spēļu tradīcijām un šo pasākumu laikā, dalībnieki visciešākajā mērā var sajust Olimpisko gaisotni. Gan atklāšanas un noslēguma ceremonijas, gan pašas Olimpiādes sacensības ir saistītas ar Olimpiskās kustības principiem.

Latvija, šajā jauniešu sporta festivālā, būs pārstāvēta ar plašu komandu – 34 sportistiem, kuri piedalīsies septiņos no desmit Olimpiādes sacensību programmā iekļautajiem sporta veidiem. Individuālajos sporta veidos Latvijas pārstāvji startēs vieglatlētikā, peldēšanā, vingrošanā, tenisā, džudo, cīņā un riteņbraukšanā, taču šajā reizē Latvija nepiedalīsies nevienā no komandu sporta spēlēm.

Ierasts, lielākā pārstāvniecība no Latvijas būs vieglatlētikā, kurā startēs 11 sportisti, džudo sacensībās būs pārstāvēti 8 mūsu jaunie talanti, riteņbraukšanā un cīņā sacentīsies attiecīgi seši un trīs sportisti, bet pa diviem atlētiem no Latvijas piedalīsies vingrošanas, peldēšanas un tenisa sacensībās.

Latvijas jaunos Olimpiešus uz Baku pavadīs un padomus sniegs 15 treneri, bet Olimpiādē no Latvijas piedalīsies arī trīs starptautiskās kategorijas tiesneši, kuri vērtēs vingrošanas un cīņas sacensības.

15.Eiropas Jaunatnes Olimpiāde notiks no 21.-27.jūlijam. Sacensībās savu sportisko meistarību pārbaudīs 50 Eiropas valstu jauno sportistu vecumā no 14 līdz 18 gadiem. Latvijas komandas sastāvā iekļauti 34 sportisti, kas startēs 7 sporta veidos no 10 sacensību programmā paredzētajiem.

Latvijas sportisti piedalījušies visās Eiropas Jaunatnes Olimpiādēs, izņemot pirmo, un kopumā ir izcīnījuši vairāk nekā 30 medaļu.

Šajās sacensībās pirmo Olimpisko pieredzi guvuši arī vairāki Latvijā tagad labi zināmi Olimpieši un sportisti – vieglatlēti Jeļena Prokopčuka (1993), Staņislavs Olijars (1995), Līga Kļaviņa (1997), Inga Kožarenoka (1999), Ilze Gribule (2001), Poļina Jeļizarova (2005), Rita Obižājeva (2005), Laura Ikauniece (2009), peldētāji Margarita Kalmikova (1993) un Romans Miloslavskis (1999), riteņbraucējs Indulis Bekmanis (2005), tenisiste Jeļena Ostapenko (2011).

Ar Latvijas jaunatnes Olimpiskās komandas sportistu rezultātiem varēs iepazīties un foto galerijas no sacensību norises vietām varēs aplūkot LOK oficiālajā mājaslapā internetā: olimpiade.lv.

15.Eiropas Jaunatnes vasaras Olimpiādes  oficiālā mājaslapa internetā: eyofbaku2019.com.

Latvijas Olimpisko komiteju atbalsta ģenerālsponsori SIA “Latvijas Mobilais telefons” un AS “Latvijas Valsts Meži”; LOK sponsori – AS “Grindeks” un “4F”; LOK sadarbības partneri VAS “Latvijas Dzelzceļš” un VAS “Starptautiskā lidosta “Rīga””.

Komentāri

Šai ziņai vēl nav komentāru


Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem