Latvijas sportisti ceļ trauksmi par situāciju nozarē un uzsāk iniciatīvu “Es atbalstu sportu!”

Mārtiņš Mālmeisters, Latvijas Olimpiskā Komiteja
12:59, 23. augusts 0

Pirmo reizi, apvienojoties vairāk nekā 50 Latvijas vadošajām sporta organizācijām un simtiem sportistu, tiek uzsākta sabiedriska iniciatīva “Es atbalstu sportu!” ar mērķi aktualizēt kritisko situāciju Latvijas sportā.

Situācija Latvijas sportā ir sasniegusi kritisko robežu – dramatiski, līdz pat 75% samazinājies ziedojumu apjoms, jau šobrīd mūsu sportisti spiesti atteikties no dalības starptautiskās sacensībās un turnīros, novecojošais treneru un sporta pedagogu sastāvs raisa bažas par iespējām mūsu bērniem tuvākajā nākotnē trenēties sportā, nepārdomātā sporta infrastruktūras attīstība liedz veidoties jaunajai sportistu paaudzei. Tas tikai vēlreiz apliecina to, ka esošais sporta pārvaldes modelis nestrādā un sporta nozarē steidzami nepieciešamas pārmaiņas.

Tāpēc pirmo reizi, apvienojoties vairāk nekā 50 Latvijas vadošajām sporta organizācijām un simtiem sportistu, tiek uzsākta sabiedriska iniciatīva “Es atbalstu sportu!” ar mērķi aktualizēt kritisko situāciju Latvijas sportā un rast veidus, kā risināt  steidzamos jautājumus – nepietiekamo finansējumu un neefektīvu sporta pārvaldi.

Latvijas sporta organizācijas un sportisti aicina uz

iniciatīvas “Es atbalstu sportu!” atklāšanas pasākumu 

otrdien, 28. augustā, plkst. 12:00 Esplanādē (pretī viesnīcai “Radisson Blu Rīdzene”).

Pasākumā piedalīsies:

  • Sportisti: Oļegs Sorokins, Juris Šics, Andris Šics, Zintis Ekmanis, Dainis Dukurs, Jēkabs Rēdlihs, Matīss Karro, Ulla Zirne, Kristers Serģis, Ronalds Arājs, Andis Blinds u.c.'
  • Sporta organizāciju pārstāvji, treneri, sporta pedagogi un sporta entuziasti.

Pasākuma laikā sportisti un sporta organizāciju pārstāvji iepazīstinās ar:

  • situāciju nozarē;
  • aktuālajiem problēmjautājumiem un prasībām valdībai un politiskajām partijām;
  • savu redzējumu par iespējamiem risinājumiem situācijas uzlabošanai sporta nozarē Latvijā;
  • kā arī dos startu Latvijas sporta izdzīvošanas čempionātam.

Priecāsimies, ja dosiet ziņu par iespēju apmeklēt pasākumu, rakstot Aleksai Fridrihsonei uz e-pastu vai zvanot 20604742.

Komentāri

Šai ziņai vēl nav komentāru


Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem