LOK ģenerālsekretārs Žoržs Tikmers: "Gribētu ātrāku tempu un zināmu termiņu, kad var atsākt sacensības"

sportacentrs.com
14:16, 8. maijs 0

“Atbalstot valdības lēmumu, Latvijas Olimpiskā komiteja tomēr gribētu ātrāku tempu un zināmu termiņu, kad var atsākt sporta sacensības, kas ir būtisks sportiskās gatavības rādītājs. Kaut bez skatītājiem, bet sacensības,” atklāj LOK ģenerālsekretārs Žoržs Tikmers.

Jau vēstīts, ka valdība ceturtdien nolēma atļaut organizētus sporta treniņus, taču jāievēro vairāki nosacījumi, no kuriem galvenais ir, ka tajos drīkst piedalīties ne vairāk kā 25 personas. Sporta treniņa laiks iekštelpās nedrīkst pārsniegt trīs stundas, bet ārtelpās ierobežojumu nav. Nodarbības atļauts vadīt personām, kuras atbilst normatīvajos aktos par sporta speciālistu sertifikāciju noteiktajām prasībām. Personām jāievēro divu metru distance.

LOK ģenerālsekretārs Žoržs Tikmers neslēpj, ka gribētu ātrāku tempu un zināmu termiņu, kad var atsākt sporta sacensības. “Labs piemērs ir kaut vai Eiropas lielvalsts Vācija, kas futbola Bundeslīgā atsāks sacensības no 16. maija. Ierosināsim valdībai sacensības atsākt no 1. jūnija,” uzskata Tikmers.

“Lēmums dod iespējas peldbaseiniem, sporta centriem, fitnesa un sporta zālēm atsākt darbību apmeklētāju, organizētu treniņu grupu apkalpošanā, jo fiziskas aktivitātes neapšaubāmi uzlabo veselību ikvienam. Vienlīdz svarīgi ir nodrošināt darba iespējas sporta objektu personālam un savlaicīgi, pakāpeniski sagatavoties arī sacensību sezonas atsākšanai. Tomēr galvenā prioritāte ir nodrošināt šo cilvēku - sportotāju, sporta centru darbinieku veselību, veicot attiecīgos preventīvos pasākumus,” skaidro Tikmers.

 

Komentāri

Šai ziņai vēl nav komentāru


Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem