LOK prezidents ar Japānas vēstnieku Latvijā pārrunā gatavošanos Tokijas Olimpiskajām spēlēm

Mārtiņš Mālmeisters, Latvijas Olimpiskā Komiteja
0:22, 22. augusts 0

Gatavojoties Tokijas Olimpiskajām spēlēm nākamā gada vasarā, Latvijas Olimpiskajā komitejā (LOK) viesojās un ar LOK prezidentu Aldonu Vrubļevski tikās Japānas ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Latvijā Jasuhiro Kavaguči.

Tikšanās laikā tika pārrunāta Japānas gatavošanās nākamajā gadā paredzētajām Olimpiskajām spēlēm Tokijā, kā arī Japānas rūpes par apkārtējo vidi un Olimpisko spēļu mantojuma nozīmīgumu.

Pilnvarotais vēstnieks Latvijā ielūdza Latvijas sportistus uz pirmsolimpiskajām treniņnometnēm Tokušimas provincē, kur esot identiski laika apstākļi kā Tokijā un Latvijas sportisti varētu pielāgoties Japānas klimatam un laika apstākļiem.

Tāpat vēstnieks pauda interesi par Latvijas komandas sastāvu un pārstāvētajiem sporta veidiem, un vēlēja veiksmi visiem Latvijas Olimpiskās komandas “Tokija 2020” dalībniekiem.

Vēstnieks izteica arī ieinteresētību piedalīties arī Latvijas Olimpiskās komandas “Tokija 2020” prezentācijas pasākumā, kas norisināsies nākamā gada jūlijā.

Latvijas Olimpiskā komanda “Tokija 2020” provizoriski varētu sastāvēt starp 30 un 40 sportistiem, pārstāvot līdz 15 sporta veidus, tostarp tādus, kur nekad iepriekš Olimpiskās sacensības nav notikušas. Nevienā klasiskā komandu sporta spēļu veidā Latvija gan nebūs pārstāvēta, bet uz ceļazīmēm pamatoti var cerēt 3x3 basketbolā.

Pirmo reizi Olimpiskās medaļas Tokijā dalīs 3x3 basketbolā, karatē, skeitbordā, kāpšanas sportā un sērfingā. Skaidrāk Latvijas Olimpiskās komandas aprises iezīmēsies vien nākamajā vasarā, kad sporta veidos noslēgsies kvalifikācija un tiks sadalītas pēdējās ceļazīmes un ielūgumi startam Tokijā.

Trīs sportisti jau ir izpildījuši Olimpiskās kvalifikācijas sacensību prasības vieglatlētikā - šķēpmetēja Līna Mūze, septiņcīņniece Laura Ikauniece un vesera metēja Laura Igaune.

Tokijas Olimpiskajās spēlēs piedalīsies vairāk kā 11 000 planētas izcilāko vasaras sporta veidu pārstāvju no sagaidāms 206 pasaules valstīm. Japānas galvaspilsēta Tokija vasaras Olimpiskās spēles uzņems no 2020.gada 24.jūlija līdz 9.augustam.

Latvijas Olimpisko komiteju atbalsta ģenerālsponsori SIA “Latvijas Mobilais telefons” un AS “Latvijas Valsts Meži”; LOK sponsori – AS “Grindeks” un “4F”; LOK sadarbības partneri VAS “Latvijas Dzelzceļš” un VAS “Starptautiskā lidosta “Rīga””.

Komentāri

Šai ziņai vēl nav komentāru


Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem