LOK un LU paraksta sadarbības līgumu sporta, izglītības un pētniecības jomā

Mārtiņš Mālmeisters, Latvijas Olimpiskā Komiteja
18:06, 16. jūnijs 0

LU līgums ar LOK aizsāk līdz šim nebijušu gudrāko prātu konsolidāciju sporta un sabiedrības veselības attīstībai.

Piektdien, 16. jūnijā, Latvijas Universitātes (LU) rektors Indriķis Muižnieks un Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) prezidents Aldons Vrubļevskis parakstīja sadarbības līgumu, kas paredz attīstīt un veicināt divpusējo sadarbību sporta, izglītības, zinātnes un pētniecības jomā.

Latvijas Universitāte ir pirmā augstskola, kas noslēgusi sadarbības līgumu ar LOK. Līguma mērķis ir ne tikai veicināt divpusējo sadarbību sporta, izglītības, zinātnes jomās, bet arī sekmēt starptautiskās sadarbības attīstību, īstenot kopīgus projektus, sadarboties sporta bāžu izmantošanā un kopīgu pasākumu organizēšanā, kā arī popularizēt LU un LOK vārdu Latvijas sabiedrības, īpaši starp jauniešiem.

“Pirmā lieta, ko mēs skaidri iezīmējam, ir pētījums par to, kādu ietekmi uz bērnu veselību un attīstību atstāj LOK iniciatīva “Sporto visa klase”. Skaidri redzam, kā mēs varam objektīvi palīdzēt novērtēt šo iespaidu, izmantojot ļoti daudz dažādas metodes, ne tikai vienkāršu mērīšanu un svēršanu, bet arī ar psiholoģiju un bioķīmiju saistītās metodes,” par sadarbības aizsākumu no LU puses stāstīja rektors I. Muižnieks.

“Latvijas Olimpiskās komitejas un Latvijas Universitātes sadarbības līguma pamatā ir pušu ieinteresētība stiprināt sadarbību sportā, izglītības, zinātnes, pētniecības un citās jomās, lai attīstītu studentu sportu, uzlabotu un pilnveidotu studējošo sportistu iespējas sasniegt augsta līmeņa rezultātus, vienlaikus iegūstot arī augstāko izglītību un profesiju dzīves kvalitātes nodrošināšanai pēc sportista gaitu beigām,” par sadarbību uzsvēra LOK prezidents Aldons Vrubļevskis “Sevišķi lielas cerības liekam uz Latvijas Universitātes zinātniskās pētniecības potenciālu, lai pētījumos LOK programmas “Sporto visa klase” ietvaros rastu risinājumus bērnu un jauniešu stājas un veselības stiprināšanai nākotnē.”

LU rektors uzsver arī to, ka tikai Universitātē ir viss metožu kopums, kāds ir vajadzīgs, veiksmīgam arī šīs sadarbības rezultātam, - sākot ar psiholoģiju un beidzot ar materiālzinātni, medicīnu, fizioloģiju un bioloģiju. “Sports mums ir mīļš tāpēc, ka tur ir sacensība, intriga, konkurence. Zinātnē to tik bieži neredz, bet arī tur ir konkurence. Sports to ļoti labi parāda, un līdz ar to padarīs arī saistošāku zinātni un studijas,” tā LU rektors I. Muižnieks.

LU Stratēģijas padomes priekšsēdētājs un LU Kardioloģijas un reģeneratīvās medicīnas institūta direktors profesors Andrejs Ērglis uzsvēra, ka vajadzētu konsolidēt zināšanas: Bāzes zinātnes -  medicīna, bioloģija, ķīmija, bioķīmija, fizika, biofizika, mehānika utt. ir tieši tās, kas varētu palīdzēt saglabāt gan mūsu dzīves ilgumu, gan arī mūsu dzīves kvalitāti, gan arī pēc būtības panākt labus sasniegumus sportā, kas savukārt ir paraugs gan bērniem, gan mums kā nācijai.” Un LU tieši šo var piedāvāt.

LOK ģenerālsekretārs Žoržs Tikmers klātesošos iepazīstināja ar LOK projektu “Sporto visa klase”, kurā iesaistījušās vairāk nekā 65 pašvaldības. Viņš pastāstīja par projekta būtību un uzsvēra satraucošo statistiku skolās par bērnu veselības problēmām, kuras projekta ietvaros jau ir izdevies uzlabot, motivējot bērnus iesaistīties sportiskās aktivitātēs arī ārpus skolas. “Sadarbībā ar LU gribētos izpētīt, kāds ir projekta efekts, kas projektā ir jāuzlabo, kādi ir rezultāti, kāpēc nepieciešams nodarboties ar sportu vecumā no 10 gadiem. Līdz šim LOK jau ir noslēgusi līgumu ar Gulbja laboratoriju apzinājusi nepieciešamo tehniku, lai varētu veikt pētījumu, “ tā Ž. Tikmers.

Puses sadarbosies studentu sporta attīstības un augstu sasniegumu sportistu, piemēram, Latvijas nacionālo izlašu komandu un Olimpisko sporta veidu dalībnieku atbalstīšanā, sporta un veselīga dzīvesveida popularizēšanā, sportistu duālās karjeras attīstības un sporta izglītības jomā, sporta vēstures un Olimpiskā muzeja izveidošanā un Eiropas Savienības un citu starptautisku fondu finansējuma piesaistes jomā.

 

Informāciju sagatavoja:

Sindija Iesalniece

Latvijas Universitātes

Komunikācijas un inovāciju departamenta

Portāla redaktore

E-pasts:

Tālr.: 67033963

Komentāri

Šai ziņai vēl nav komentāru


Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem