Losandželosa ar SOK vienojas par 2028.gada Olimpisko spēļu rīkošanu

LETA
9:47, 1. augusts 0

Losandželosa vienojusies ar Starptautisko Olimpisko komiteju (SOK), ka tā rīkos 2028.gada Vasaras Olimpiskās spēles, līdz ar to ļaujot Parīzei uzņemt 2024.gada Olimpiādi.

Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) pirmdien apstiprināja, ka Losandželosa piekritusi rīkot 2028.gada Olimpiskās spēles, kamēr Parīze prestižākās pasaules sacensības uzņems četrus gadus iepriekš, tāpēc par rīkošanas tiesību sadali nebūs vajadzīgs balsojums.

Parīze un Losandželosa bija vienīgās pretendentes uz 2024.gada Vasaras spēļu rīkošanu, taču SOK jūlijā nolēma, ka vienā laikā - 13.septembrī Peru galvaspilsētā Limā paredzētajā kongresā - paziņos gan 2024. gan 2028.gada spēļu norises vietas. Pēc ierastās procedūras 2028.gada olimpisko spēļu rīkotāja būtu jānosaka 2021.gadā.

Sākotnēji abas pretendentes paziņoja, ka vēlas spēles rīkot jau 2024.gadā, taču tagad Losandželosa ir piekāpusies. Paredzams, ka vienošanās oficiāli tiks noslēgta šī mēneša laikā, tomēr abām pilsētām tāpat Limā būs jāveic apjomīgas prezentācijas.

Kā pavēstījusi SOK, lai uzņemtu sacensības, Losandželosa no organizācijas saņems 1,8 miljardus dolāru (1,5 miljardus eiro).

"Esam priecīgi panākt vienošanos par 2028.gada spēļu rīkotāju pārredzamā veidā un laicīgi," paudis SOK prezidents Tomass Bahs, stāstot, ka 160 miljonus dolāru (133 miljonus eiro) Losandželosa saņems pilsētas jaunatnes sportam. Iepriekš Losandželosas mērs Ēriks Garseti bija paziņojis, ka, saņemot atbalstu jaunatnes sportam, pilsēta būtu gatava piekāpties Parīzes priekšā un Olimpiskās spēles rīkot pēc 11 gadiem.

Tikmēr Baltais nams pirmdien paziņoja, ka ASV prezidents Donalds Tramps ir "lepns" atbalstīt 2028.gada Olimpiskās spēles Losandželosā.

"Pirmoreiz paaudzes laikā Olimpiskās spēles atgriežas ASV," teica Tramps, uzsverot, ka organizatori demonstrē labāko amerikāņu kreativitāti, inovācijas un viesmīlību.

Šī ir otrā reize gadsimta laikā, kad vienlaicīgi tiek noteikti divu Olimpisko spēļu rīkotāji - 1921.gada jūnijā tika lemts, ka Parīze uzņems Olimpiskās spēles 1924.gadā, bet Amsterdama 1928.gadā.

Parīze un Losandželosa palika kā vienīgās pretendentes uz 2024.gada Olimpisko spēļu rīkošanu, kad pārsvarā finansiālu iemeslu dēļ kandidatūras atsauca Budapešta, Roma, Hamburga un Bostona.

Nākamās vasaras Olimpiskās spēles 2020.gadā notiks Japānas galvaspilsētā Tokijā.

Komentāri

Šai ziņai vēl nav komentāru


Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem