Māris Štrombergs būs Latvijas karognesējs Olimpisko spēļu atklāšanas ceremonijā

Mārtiņš Mālmeisters, Latvijas Olimpiskā Komiteja
15:43, 21. jūlijs 0

Latvijas Olimpiskās komandas "Rio 2016" prezentācijas pasākumā tika nosaukts Latvijas delegācijas karognesējs.

Latvijas karogu XXXI Riodežaneiro Olimpisko spēļu atklāšanas ceremonijā nesīs divkārtējais Olimpiskais čempions BMX riteņbraukšanā Māris Štrombergs, tā šodien nolēma Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) un Latvijas Olimpiskās komandas “Rio 2016” vadība un dalībnieki, ņemot vērā sportista ieguldījumu Latvijas sportā un popularitāti līdzjutēju vidū visā pasaulē. Šis lēmums tika paziņots Olimpiskās komandas prezentācijas pasākumā.

Latvijas Olimpiskās komandas “Rio 2016” delegācijas vadītājs Žoržs Tikmers akcentē, ka Māra Štromberga ieguldījums Latvijas sportā ir neatņemams un tā vērtība ir nenosakāma. “Māris ir pasaules vēsturē pirmais, vienīgais un divkārtējais Olimpiskais čempions BMX riteņbraukšanā. Viņa panākumi ir iedvesmojuši tūkstošiem jauno riteņbraucēju pievērsties BMX riteņbraukšanai, un, pateicoties viņa ieguldītajam darbam un sasniegtajiem panākumiem, Latvijā BMX ir attīstījies līdz tādam līmenim, ka mums ir gan Eiropas, gan pasaules čempioni dažādās vecuma grupās. Māris ir cīnītājs un viņš nepadosies ceļā uz savām trešajām Olimpiskajām spēlēm.”

“Māris Štrombergs ir divkārtējais Olimpiskais čempions BMX riteņbraukšanā un vienīgais Olimpiskajā vēsturē, kam pieder šie tituli”, izsakās LOK prezidents Aldons Vrubļevskis. “Māris ir vienīgais no Latvijas Olimpiskās komandas “Rio 2016” dalībniekiem, kam pieder tik nozīmīgi tituli, tāpēc izvēle par labu Mārim kā Latvijas delegācijas karognesējam Olimpisko spēļu atklāšanas ceremonijā bija skaidra.”

Māris Štrombergs dzimis 1987.gada 10.martā Valmierā un ir 2008.gada Pekinas un 2012.gada Londonas Olimpisko spēļu čempions BMX riteņbraukšanā. Viņš ir divkārtējais un vienīgais Olimpiskais čempions šajā sporta veidā. Māris Štrombergs ir vairākkārtējs Eiropas un pasaules čempions, pasaules kausa un ASV čempionāta uzvarētājs, kā arī dažādu citu sacensību titulu ieguvējs.

“Būt par Olimpiskās komandas karognesēju atklāšanas ceremonijā ir liels gods, tāpēc es esmu neizsakāmi priecīgs un gandarīts, ka man ir dota tā vienreizējā iespēja iet delegācijas priekšgalā ar Latvijas valsts karogu rokās”, atzīst divkārtējais Olimpiskais čempions Māris Štrombergs.

Komandas prezentācijas pasākumā piedalījās arī Latvijas valsts prezidents Raimonds Vējonis ar kundzi, kurš Olimpiskajai komandai dāvanā pasniedza Latvijas karogu kā valsts piederības simbolu un rupjmaizi, kas iemieso dzimtenes un tautas sajūtu. “Man ir patiess gandarījums, ka Latvija Riodežaneiro Olimpiskajām spēlēm ir sagatavojusi spēcīgu Olimpisko sastāvu, kas pārstāvēs Latvijas sarkanbaltsarkano karogu. Patiesi izcili panākumi nevienā jomā, arī ne sportā, nav sasniedzami tikai ar talantu, bet izcilības pamatā ir neatlaidīgs ikdienas darbs, mērķtiecība un sevis pārvarēšana. No sirds novēlu, lai jums izdodas parādīt vislabāko iespējamo sniegumu, novēlu spēku, psiholoģisku noturību un iekšēju mieru, veselību un cīņassparu. Mēs visi turēsim par jums īkšķus”, pasākumā apliecināja Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Latvijas Olimpiskās komandas “Rio 2016” dalībnieki saņēma arī laba vēlējumus un dāvanas no LOK atbalstītājiem. AS “Latvijas Valsts meži” Olimpiešiem uzdāvināja liela apmēra karogu ar Latvijas Olimpiskās komandas vizuālās identitātes elementiem, SIA “Latvijas Mobilais telefons” pasniedza milzu medus podu, Olimpiskās komandas “Rio 2016” dalībnieki no AS “Swedbank” saņēma ceļojumu apdrošināšanu, AS “Latvijas Gāze” dāvināja apzeltītus riekstu maisus, VAS “Latvijas Dzelzceļš” komandas dalībniekiem un visiem pasākuma viesiem dāvināja torti, savukārt AS “Latvenergo” pārstāvji pasniedza Olimpiešiem “Enerģijas lāpu”, kas simbolizē visu Elektrum "Enerģiju Olimpiešiem" pasākumu apmeklētāju dāvāto enerģiju.

Pirms Olimpiskās komandas prezentācijas pasākuma notika delegācijas sapulce, kur komandas dalībnieki tika iepazīstināti ar sadzīves apstākļiem Olimpiskajā ciematā, ar noteikumiem, kas ir jāievēro Olimpisko spēļu laikā, antidopinga un medicīnas jautājumiem, kā arī savas rekomendācijas sniedza pārstāvis no Drošības policijas Pretterorisma centra.

LOK sadarbībā ar veikalu “faniem.lv” ir sagādājusi arī Olimpiskās komandas tērpu līniju līdzjutējiem. No šodienas visi interesenti un līdzjutēji apģērbu var apskatīt un iegādāties “faniem.lv” veikalā “Elektrum Olimpiskajā centrā”, Grostonas ielā 6b.

Latvijas Olimpisko komiteju atbalsta ģenerālsponsori SIA “Latvijas Mobilais telefons” un AS “Latvijas Valsts Meži”; LOK sponsori – AS “Swedbank”, AS “Latvijas Gāze” un “4F”; LOK sadarbības partneri AS “Latvenergo”, VAS “Latvijas Dzelzceļš” un SIA “Moller Auto Krasta”.

Komentāri

Šai ziņai vēl nav komentāru


Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem