No "Latvijas valsts mežu" šī gada ziedojuma divus miljonus eiro paredz piecām sporta biedrībām

LETA
11:44, 30. novembris 0

AS "Latvijas valsts meži" (LVM) 2017.gada ziedojums sportam attīstības veicināšanai divu miljonu eiro apmērā tiks sadalīts piecām biedrībām, lēmusi Latvijas Nacionālā sporta padome.

Kā vēstīts, kopumā LVM šogad plānojuši ziedot četrus miljonus eiro, pusi no ziedojumiem paredzot sporta attīstības veicināšanai. Paredzēts, ka atlikusī summa tiks ziedota izglītības un zinātnes attīstības veicināšanai, tam paredzot 800 000 eiro, sociālās palīdzības veicināšanai - 600 000 eiro un kultūras un mākslas attīstības veicināšanai - 600 000 eiro.

No sportam paredzētā ziedojuma lielāko daļu saņems Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK) un Latvijas Komandu sporta spēļu asociācija - katrai lemts pārdalīt pa 34% jeb 680 000 eiro no LVM ziedotajiem diviem miljoniem eiro. Pie 440 000 eiro tiks Latvijas Sporta federāciju padome (LSFP), savukārt Latvijas Paralimpiskā komitejai lemts piešķirt 120 000 eiro. Vēl 80 000 eiro nonāks Latvijas Sporta izglītības iestāžu direktoru padomei.

LSFP 234 000 eiro izmantos Sporta likumā noteiktā kārtībā atzīto neolimpisko individuālo sporta veidu un darbības jomu sporta federāciju darbībai, kā arī 2018.gadā plānotajām aktivitātēm saskaņā ar LSFP apstiprinātiem un ar Izglītības un zinātnes ministriju saskaņotiem aktivitāšu un augstu sasniegumu sporta kritērijiem. 85 000 eiro tiks piešķirti Latvijas Tautas sporta asociācijai veselīgu un aktīvu dzīvesveidu veicinošu pasākumu organizēšanai un popularizēšanai visām sabiedrības vecuma grupām visā Latvijā, bet 75 800 eiro tiks sabiedriski nozīmīgu tautas un jaunatnes sporta pasākumu organizēšanai Latvijā nākamajā gadā. Vēl 45 000 eiro paredzēti kā finansējums atzītajām sporta federācijām pasaules un Eiropas mēroga starptautisko sporta sacensību sarīkošanai Latvijā 2018.gadā.

Lielākā daļa jeb 544 000 eiro no LOK piešķirtā LVM ziedojuma tiks izlietoti kā līdzfinansējums Olimpisko individuālo sporta veidu federācijām, bet 136 000 eiro - kā līdzfinansējums Latvijas Jaunatnes Olimpiskās komandas dalībai 2018.gada Pasaules Jaunatnes Olimpiskajās spēlēs, projekta "Sporto visa klase" un tautas sporta pasākuma "Olimpiskā diena" realizācijai.

Latvijas Komandu sporta spēļu asociācija visu ziedojumu paredzēs komandu sporta spēļu sporta federācijām, lai nodrošinātu valsts izlases komandu, tai skaitā jauniešu un junioru, sagatavošanos un piedalīšanos Eiropas un pasaules čempionātu un olimpisko spēļu atlases turnīros un finālsacensībās.

Latvijas Paralimpiskā komiteja tai piešķirto ziedojumu izmantos paraolimpiešu, Latvijas Paralimpiskās komitejas Vienības sportistu, kā arī paraolimpisko sporta veidu sporta spēļu komandu sagatavošanai un dalībai starptautiskajās sporta sacensībās 2018.gadā, kā arī Latvijas Nedzirdīgo sporta federācijas un Latvijas Speciālās olimpiādes programmām un pasākumiem.

Visbeidzot Latvijas Sporta izglītības iestāžu direktoru padome tai paredzēto ziedojumu plāno izlietot jaunatnes sportistu un treneru atbalstam, kā arī sporta speciālistu tālākizglītībai.

Minētajām sporta biedrībām jānodrošina, ka vismaz 20% no ziedotā finansējuma tiks novirzīti tautas (jaunatnes) sporta veicināšanai. Tāpat sporta organizācijām jāinformē sabiedrība par atbalsta piešķiršanas kārtību un projektu vērtēšanas kritērijiem.

Ziedojuma saņēmējiem jānodrošina ziedoto finanšu līdzekļu sadalījums atbilstoši vērtēšanas kritērijiem, kā arī jāīsteno ziedojumu projektu administrēšana, turklāt organizācijām savās tīmekļvietnēs regulāri jāpublicē pārskatāma informācija par saņemtā ziedojuma izlietojumu, tādejādi nodrošinot sabiedrības informēšanu.

Ņemot vērā, ka no 2016.gadā sporta nozares attīstības veicināšanai piešķirtā LVM ziedojuma 200 000 eiro mērķziedojuma veidā tika piešķirta Latvijas Automobiļu federācijai, kā arī, lai nodrošinātu sākto programmu un pasākumu nepārtrauktību, Latvijas Nacionālā sporta padome šodien tāpat lēma aicināt LVM palielināt 2017.gadā sporta nozares attīstības veicināšanai plānotā ziedojuma apjomu. Attiecīgi novirzot 200 000 eiro minētajai federācijai, atbalsta sniegšanai nozīmīgiem nacionāla mēroga autosporta projektiem, kā arī starptautiska mēroga sacensībām un sportistu dalībai starptautiska mēroga sacensībās.

Komentāri

Šai ziņai vēl nav komentāru


Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem