Notiks antidopinga konference "Patiess sports"

LETA
8:57, 5. jūnijs 0

Šodien notiks antidopinga konference "Patiess sports", kuras mērķis ir analizēt dopinga cēloņus, informēja Latvijas Antidopinga biroja eksperts izglītības un informācijas jautājumos Ivans Šapošņikovs.

Kā cer Šapošņikovs, konferences saturs būs interesants gan treneriem, gan sporta skolotājiem, sportistu vecākiem un sporta darbiniekiem, jo īpaši tiem, kas ikdienā veido sporta politiku un rūpējas par gaišu sporta nākotni.

"Gadu gaitā mēs esam pārliecinājušies, ka godīgums, cieņa un iekļaušana kā tīra sporta vērtības ir jāieliek jau pašu mazāko sportistu treniņu pirmsākumos un jāturpina visā sportista karjeras laikā, lai godīgums un patiesi rezultāti būtu galvenais sporta industrijas vadmotīvs," sacīja Šapošņikovs.

Konferences saturs plānots tā, lai visi sportā iesaistītie varētu iegūt praktiskas idejas, kuras droši un efektīvi izmantotu treniņu procesā, pilnveidojot savu un audzēkņu talantus.

Konferencē "Patiess sports" uzstāsies tādi speciālisti kā kardiologs Ainārs Rudzītis, psihoterapeite Laura Valaine, endokrinoloģe Una Gailiša, hepatoloģe Ieva Tolmane, psihologs Jānis Grants, Latvijas Nacionālās kamaniņu sporta izlases treneris - mehāniķis Mārtiņš Rubenis, kā arī Latvijas Hokeja valstsvienības treneris Artis Ābols.

Konferences dalībniekiem būs iespēja dzirdēt jaunākās pētījumu atziņas par sportā aizliegto vielu ietekmi uz dažādām organisma sistēmām, kamēr daļa konferences būs veltīta tam, ko darīt trenerim, lai jaunie sportisti spētu līdzsvarot sportu un sadzīvi, veselīgi trenējoties, vienlaikus mazinot iespēju nonākt negodīga sporta riska zonā. Diskusiju laikā ar savu pieredzi dalīsies arī paši sportisti.

Konferences nobeigumā diskusijās iesaistīsies sponsori un valsts sporta politikas veidotāji, lai atbildētu uz būtisku jautājumu, vai sponsorējot tiek ņemti vērā dopinga riski sportā.

Ņemot vērā epidemioloģisko situāciju, konferences organizators "Latvijas Antidopinga birojs" šoreiz pasākumu nolēmis organizēt tiešsaistē - mājaslapā "antidopings.gov.lv". Konferences dalībniekiem būs iespēja saņemt arī apliecības treneru resertifikācijai.

Komentāri

Šai ziņai vēl nav komentāru


Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem