"Olimpiskās dienas 2018" seminārs pulcē organizatorus no visas Latvijas

Mārtiņš Mālmeisters, Latvijas Olimpiskā Komiteja
15:18, 11. septembris 0

Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) organizētā “Olimpiskā diena 2018” šogad notiks 21.septembrī 650 norises vietās visā Latvijā. Plānots, ka vienlaicīgi visās norises vietās rīta vingrošanā piedalīsies jauns pasākuma dalībnieku skaita rekords – vismaz 145 000 dalībnieki no 95 pašvaldībām.

Šodien, 11.septembrī “Elektrum Olimpiskajā centrā” norisinājās “Olimpiskās dienas 2018” seminārs, kurā visi organizatori tika informēti par pasākuma gaitu un veicamajiem uzdevumiem, kā arī katra pašvaldība saņēma inventāra komplektu, kas sastāv no pārvietojama tenisa/badmintona laukuma, tenisa bumbām un raketēm, LOK kausa, dalībnieku papīra hantelēm un sertifikātiem, T-krekliem, plakātiem un ieejas biļetēm uz hokeja kluba Rīgas “Dinamo” spēli.

“Olimpiskās dienas” ideja attīstās arvien jaunās norises vietās un dalībnieku jeb jauno vingrotāju skaits pārsniedz jau 145 tūkstošus”, seminārā izteicās LOK ģenerālsekretārs un Olimpiskais vicečempions Žoržs Tikmers. “Priecē, ka ar katru gadu dalībnieku un novadu skaits pieaug un esam pārliecināti, ka arī šajā reizē, dalībnieki izbaudīs sportot prieku. Vislielākā pateicība ir jāizsaka organizatoriem, kas neatlaidīgi un radoši sagatavo “Olimpiskās dienas” pasākumus savos novados, radot bērniem prieku un vēlmi iesaistīties sportiskās aktivitātēs.”

Vienlaicīgi visās Latvijas “Olimpiskās dienas 2018” norises vietās pasākums sāksies ar Olimpisko rīta vingrošanu, kuras mērķis ir dalībniekus pamodināt un sagatavot turpmākās dienas aktivitātēm, kā arī atgādināt par pareizi veiktu rīta vingrošanu kā ļoti svarīgu ikdienas sastāvdaļu.

Izglītības iestāžu audzēkņi iepazīsies ar tenisu un tā spēles noteikumiem, piedalīsies stafetēs un citās sporta sacensībās, kā arī radošajos konkursos. Papildus vienojošajiem pasākumiem, organizētāji “Olimpiskās dienas 2018” norises vietās tiek aicināti izstrādāt savu individuālo pasākumu programmu, lai plašāk popularizētu Olimpiskos sporta veidus un Olimpiskās idejas.

“Olimpiskās dienas 2018” pasākumu dalībniekiem tiks pasniegti SOK 2018.gada sertifikāti, bet katra pašvaldība saņems LOK speciālbalvas.

Ar “Olimpisko dienu 2018” arī šogad sāksies “Eiropas Sporta nedēļas” pasākumu programma. “Eiropas Sporta nedēļa” norisināsies 22.-29.septembrī un tās mērķis būs veicināt fiziskās aktivitātes visā Eiropā un tajā iesaistīties tiks aicināts ikviens Latvijas iedzīvotājs.

Ar “Olimpiskās dienas 2018” vingrojuma kompleksu, kā arī citu noderīgu informāciju var iepazīties LOK mājaslapā internetā www.olimpiade.lv, sadaļā “Olimpiskā diena”.

Zināšanai:

  • “Olimpiskās dienas” norisi Starptautiskā Olimpiskā komiteja atbalsta kopš 1987.gada, aicinot pasaules valstu nacionālās Olimpiskās komitejas atzīmēt SOK dzimšanas dienu. LOK aicinājumam pievienojās 1992.gadā.
  • Olimpiskā diena ir vienīgais vispasaules pasākums, ko ik gadus organizē Olimpiskā kustība. Lielākā daļa nacionālo Olimpisko komiteju piecos kontinentos izmanto šo iespēju, lai popularizētu Olimpiskās vērtības – izcilību, draudzību, cieņu.
  • LOK “Olimpisko dienu” rīko apliecinot atbalstu Olimpiskajiem ideāliem, veselīgam dzīves veidam un Godīgas spēles principiem sportā.
  • Ar 2008.gadu “Olimpiskajā dienā” ir iespēja tuvāk iepazīties ar Olimpiskajiem sporta veidiem, klātienē satikt Olimpiešus un kopā ar viņiem izmēģināt dažādus sporta veidus.

Latvijas Olimpisko komiteju atbalsta ģenerālsponsori SIA “Latvijas Mobilais telefons” un AS “Latvijas Valsts Meži”; LOK sponsors “4F”; LOK sadarbības partneri VAS “Latvijas Dzelzceļš” un VAS “Starptautiskā lidosta “Rīga””. “Olimpisko dienu 2018” atbalsta – SOK partneris “Bridgestone” un informatīvie partneri – VSIA “Latvijas Televīzija” un VSIA “Latvijas Radio”.

Komentāri

Šai ziņai vēl nav komentāru


Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem