Olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīrs 3x3 basketbolā notiks Indijā

LETA
9:12, 8. oktobris 0

Starptautiskā basketbola federācija (FIBA) pirmdien paziņoja, ka Olimpiskais kvalifikācijas turnīrs 3x3 baketbolā 2020.gada martā notiks Indijā.

Olimpiskais kvalifikācijas turnīrs, kurā katrā no dzimumiem piedalīsies 20 komandas, norisināsies Indijas Basketbola federācijas (BFI) paspārnē, un to organizēs FIBA sadarbībā ar "YKBK Enterprise private limited". Sacensību norises vieta tiks noteikta vēlāk.

"Tas mums ir liels gods - uzņemt šādu pasākumu Indijā un redzēt mūsu spēlētājus uz dzimtās zemes cīnāmies par Olimpisko ceļazīmi sporta veidā, kurš pirmoreiz būs pārstāvēts Olimpiskajās spēlēs," teica BFI prezidents Govindarajs Kemparedijs.

"Esam sajūsmināti aizvadīt Olimpisko kvalifikācijas turnīru Indijā," gandarījumu pauda FIBA ģenerālsekretārs Andrejs Zagklis. "Pēc divām pēc kārtas FIBA Āzijas kausa izcīņām sievietēm, ko Bengalūru rīkoja BFI, rīkosim Indijā arī 3x3 pasākumu jaunajā Olimpiskajā disciplīnā, kam Indijā ir liels fanu atbalsts. Pozitīvā pieredze ar YKBK FIBA 3x3 Pasaules tūres posmā Haidarābādu "Masters 2018", kā arī izcilā FIBA un BFI sadarbība spēlēja svarīgu lomu FIBA Centrālās valdes izvēlē."

Kvalifikācijas turnīrā uz Tokijas Olimpiskajām spēlēm tiks dalītas sešas ceļazīmes (pa trim - katram dzimumam).

Bez mājinieku komandām pārējās dalību turnīrā nodrošināja ar FIBA 3x3 federāciju ranga palīdzību un pēc FIBA 3x3 Pasaules kausa rezultātiem, Olimpiskās atlases turnīram kvalificējoties trim medaļu ieguvējiem.

Komentāri

Šai ziņai vēl nav komentāru


Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem