Rosinās organizētos sporta treniņos ļaut piedalīties līdz 30 personām

LETA
22:18, 8. jūnijs 0

Veselības ministrija (VM) izskatīšanai otrdienas, 9.jūnija, valdības sēdē sagatavojusi noteikumu projektu, kas paredz, ka organizētos sporta treniņos turpmāk varēs piedalīties līdz 30 personām.

VM sagatavotais noteikumu projekts "Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai" paredz, ka sporta treniņa norisei vienā treniņgrupā vienlaikus organizēti drīkst pulcēties ne vairāk kā 30 personas, taču, ja to pieļauj attiecīgās sporta norises vietas kapacitāte, tad vienlaikus var norisināties vairāku treniņgrupu darbs.

Vienlaikus plānots noteikt, ka uz vienu personu tiek nodrošināti ne mazāk kā četri kvadrātmetri no sporta nodarbības norises vietas platības.

Tāpat VM rosinās, ka sporta pasākumi līdz 31.jūlijam iekštelpās, kuru kopējā publisko telpu platība ir mazāka par 1000 kvadrātmetriem, norisināsies bez skatītājiem, proti, bez personām, kas nav tieši iesaistītas sporta pasākuma organizēšanā un norisē.

Noteikumu projektā arī minēts, ka, sniedzot baseina pakalpojumus, vienai personai no 2020.gada 10.jūnija līdz šī gada 30.jūnijam tiek nodrošināta ne mazāk kā 12 kvadrātmetrus liela ūdens virsmas platība, izņemot baseinus labsajūtai, kuros tiek nodrošināta ne mazāk kā četru kvadrātmetru liela ūdens virsmas platība.

Savukārt no 2020.gada 1.jūlija līdz šī gada 31.augustam plānots prasīt ne mazāk astoņu kvadrātmetru lielu ūdens virsmas platību, izņemot baseinus labsajūtai, kuros vajadzēs nodrošināt ne mazāk kā četru kvadrātmetru lielu ūdens virsmas platību.

Tāpat paredzēts, ka baseinu ūdenī hloru saturoša dezinfekcijas līdzekļa koncentrāciju uztur noteiktā diapazona augšējās robežās.

Noteikumu projekts nosaka arī, ka visās iekštelpās nepieciešams veikt regulāru telpu vēdināšanu. Gadījumos, ja nav iespējams izmantot automātiskās ventilācijas sistēmas, publisko un saimniecisko pakalpojumu sniegšanu un pasākumus plāno ar pārtraukumiem ik pēc divām stundām, kuru laikā nodrošina telpu vēdināšanu vismaz 15 minūtes.

Plānots noteikt arī, ka kultūras, sporta, izklaides, sabiedriskās ēdināšanas un reliģiskās darbības veikšanas vietās darbu sāk ne agrāk kā plkst.6.30 un beidz ne vēlāk kā 24, izņemot brīvdabas kino demonstrācijas pasākumus, kurus beidz ne vēlāk kā plkst.2.

LETA jau vēstīja, ka saistībā ar Covid-19 pandēmiju no 13.marta līdz 9.jūnijam Latvijā ir izsludināta ārkārtējā situācija.

Komentāri

Šai ziņai vēl nav komentāru


Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem