Sākusies pieteikšanās "Olimpiskajai dienai 2019"

Mārtiņš Mālmeisters, Latvijas Olimpiskā Komiteja
12:07, 17. maijs 0

Latvijā “Olimpiskā diena 2019” šogad notiks 20.septembrī. Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK) aicina līdz šā gada 14.jūnijam pašvaldību sporta dzīves vadītājus un reģionālos Olimpiskos centrus pieteikties pasākuma organizēšanai.

“Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK), atzīmējot savu dzimšanas dienu, aicina visu valstu nacionālās Olimpiskās komitejas organizēt “Olimpisko dienu”, popularizējot nezūdošās sporta vērtības – draudzību, cieņu un izcilību”, atklāj LOK prezidents Aldons Vrubļevskis.

“Latvijas Olimpiskā komiteja aicina ikvienu Latvijas novada pašvaldību pieteikties “Olimpiskās dienas 2019” pasākumu organizēšanai, kuru devīze šogad būs “Nāc un vingrot sāc!”, atzīst LOK ģenerālsekretārs un Olimpiskais vicečempions Žoržs Tikmers. “Paredzams, ka “Olimpiskās dienas 2019” pasākumos piedalīsies ap 140 000 dalībnieku visā Latvijā. Arī šogad turpināsim pagājušajā gadā iesākto tradīciju un aicināsim pasākumā piedalīties ne tikai skolas vecuma jauniešus, bet arī pirmskolas bērnus.

Vienlaicīgi visās Latvijas “Olimpiskās dienas 2019” norises vietās pasākums sāksies ar Olimpisko rīta vingrošanu, kuras mērķis ir dalībniekus pamodināt un sagatavot turpmākās dienas aktivitātēm, kā arī atgādināt par pareizi veiktu rīta vingrošanu kā ļoti svarīgu ikdienas sastāvdaļu.

Izglītības iestāžu audzēkņi iepazīsies ar dažādiem Olimpiskajiem sporta veidiem un to spēles noteikumiem, piedalīsies stafetēs un citās sporta sacensībās, kā arī radošajos konkursos. Pirmskolas un sākumskolas izglītības iestāžu bērniem būs iespēja piedalīties zīmējumu konkursā, kur dalībniekiem būs uzdevums uzzīmēt Latvijas Olimpiskās komandas talismanu. Savukārt eseju konkursā 7. līdz 12.klašu skolēniem būs iespēja rakstīt iedvesmas vēstuli Latvijas Olimpiskajai komandai, ņemot vērā, ka 2020.gada vasarā Tokijā risināsies XXXII Olimpiskās spēles.

Papildus vienojošajiem pasākumiem, organizētāji “Olimpiskās dienas 2019” norises vietās tiek aicināti izstrādāt savu individuālo pasākumu programmu, lai plašāk popularizētu Olimpiskos sporta veidus un Olimpiskās idejas.

“Olimpiskās dienas 2019” pasākumi būs bez maksas un visiem dalībniekiem tiks pasniegti SOK 2019.gada sertifikāti, kas apliecina dalību “Olimpiskās dienas 2019” pasākumos, bet viena labākā komanda katrā pašvaldībā saņems LOK speciālbalvas.

Vingrojumu kompleksi – kopējais un pirmskolas izglītības iestāžu, video un to apraksti tiks ievietoti LOK tīmekļa vietnē www.olimpiade.lv līdz 2019.gada 1.septembrim.

Ar “Olimpiskās dienas 2019” sarīkošanas nolikumu var iepazīties LOK mājaslapā internetā www.olimpiade.lv, sadaļā “Olimpiskā diena”.

Oficiālais “Olimpiskās dienas 2019” tēmturis izmantošanai sociālajos tīklos - #OlimpiskaDiena #OlimpiadeLV.

Zināšanai:

  • “Olimpiskās dienas” norisi Starptautiskā Olimpiskā komiteja atbalsta kopš 1987.gada, aicinot pasaules valstu nacionālās Olimpiskās komitejas atzīmēt SOK dzimšanas dienu. LOK aicinājumam pievienojās 1992.gadā.
  • Olimpiskā diena ir vienīgais vispasaules pasākums, ko ik gadus organizē Olimpiskā kustība. Lielākā daļa nacionālo Olimpisko komiteju piecos kontinentos izmanto šo iespēju, lai popularizētu Olimpiskās vērtības – izcilību, draudzību, cieņu.
  • LOK “Olimpisko dienu” rīko apliecinot atbalstu Olimpiskajiem ideāliem, veselīgam dzīves veidam un Godīgas spēles principiem sportā.
  • Ar 2008.gadu “Olimpiskajā dienā” ir iespēja tuvāk iepazīties ar Olimpiskajiem sporta veidiem, klātienē satikt Olimpiešus un kopā ar viņiem izmēģināt dažādus sporta veidus.

Latvijas Olimpisko komiteju atbalsta ģenerālsponsori SIA “Latvijas Mobilais telefons” un AS “Latvijas Valsts Meži”; LOK sponsori – AS “Grindeks” un “4F”; LOK sadarbības partneri VAS “Latvijas Dzelzceļš” un VAS “Starptautiskā lidosta “Rīga””.

Komentāri

Šai ziņai vēl nav komentāru


Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem