Samoilovam un Šmēdiņam apstiprināta dalība Riodežaneiro

LETA
11:10, 13. jūnijs 0

Pludmales volejbolisti Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš pēc noslēdzošā Olimpiskā ranga publicēšanas oficiāli apstiprināti starp Riodežaneiro Olimpiādes dalībniekiem.

Atlase Riodežaneiro Olimpiskajām spēlēm sākās pērn 1.janvārī un ilga līdz šīs nedēļas nogalei. Augustā gaidāmajai Olimpiādei pēc pasaules ranga kvalificējās 15 pāri, kuriem skaitīja pusotra gada laikā sasniegtos 12 labākos rezultātus.

Rangā ar 7740 punktiem triumfēja brazīlieši Alisons Čeruti un Brunu Šmits, tomēr viņi kā pašreizējie pasaules čempioni olimpisko ceļazīmi jau bija garantējuši automātiski.

Līdz ar to starp atlases dalībniekiem pirmie ar 6470 punktiem bija Aleksandrs Brouvers un Roberts Mēvsens no Nīderlandes, bet viņiem ar 6280 punktiem sekoja amerikāņi Fils Dalhauzers un Nikolass Lusena, kuri vienā duetā apvienojās vien pērnā gada vidū.

Tāpat automātiski Olimpiādei kā mājinieki kvalificējās arī nākamais labākais brazīliešu duets Pedru Salgadu un Evandru Gonsalvešs Oliveira, kuri izcīnīja 6250 punktus.

Līdz ar to Olimpiskajā rangā trešie bija pasaules vicečempioni Kristiāns Varenhorsts un Reiners Numerdors no Nīderlandes, bet viņiem sekoja vēl viens ASV duets Džeikobs Gibs un Keisijs Patersons, kā arī spāņi Pavlo Errera un Adrians Gavira.

Savukārt sesto vietu ar 5390 punktiem izcīnīja Samoilovs un Šmēdiņš.

Līdz ar to kļuvis zināms, ka Latvijas duets Olimpiskajā izlozē būs pirmajā grozā un viņiem pretim otrajā grozā tiks ielozēta kāda no komandām, kas rangā bija 7.-9.vietā - krievi Konstantīns Semjonovs un Vjačeslavs Krasiļņikovs, itāļi Paolo Nikolai un Daniele Lupo vai poļi Bartošs Losjaks un Pjotrs Kantors.

Tāpat zināms, ka trešajā grozā sestajā vietā palikušajai komandai tiks izlozēts viens no pieciem duetiem, kas kļūs par kontinentālajiem čempioniem. Pagaidām noskaidrots vien tas, ka Tunisija ieguvusi ceļazīmi uz Olimpiskajām spēlēm no Āfrikas kontinenta.

Kā zināms, vēl piecas komandas Olimpiskajām spēlēm kvalificēsies kā Kontinentālā kausa uzvarētājas no katra kontinenta, bet divas vietas neilgi pirms Olimpiskajām spēlēm sadalīs otro un trešo vietu ieguvēji Kontinentālajā kausā.

Arī Latvijas dueti saglabā cerības uz otras ceļazīmes iegūšanu Kontinentālajā kausā, kur Eiropas fināls no 23. līdz 26.jūnijam tiks izspēlēts Norvēģijā. Tajā nedrīkstēs startēt Samoilovs un Šmēdiņš, bet Mārtiņam Pļaviņam un Haraldam Regžam pievienosies Edgars Točs un Rihards Finsters.

Savukārt Kontinentālā kausa pasaules atlases fināls vēl pāris nedēļas vēlāk tiks aizvadīts Sočos.

Kā pēdējie Olimpiskajām spēlēm pēc ranga kvalificējās meksikāņi Huans Virgens un Lombardo Ontiverosa, kuri piektdien Hamburgas "Masters" turnīra astotdaļfinālā apspēlēja Mārtiņu Pļaviņu un Haraldu Regžu. Pateicoties šim panākumam, meksikāņi iekļuva starp braucējiem uz Riodežaneiro, ārpusē atstājot vāciešus Kaju Matisiku un Jonatanu Erdmanu.

Līdz ar to arī Vācijai automātiski Olimpiādei kvalificējās tikai viens duets, un tā būs viena no Latvijas pretiniecēm Kontinentālajā kausā.

Kopumā no 15 pāriem, kas Olimpiādē iekļuva pēc ranga, 11 bija no Eiropas. Pa divām ceļazīmēm ieguva Nīderlande, Itālija un Polija, kas tāpēc Kontinentālajā kausā vairs nepiedalīsies, bet tajā par kādu no pirmajām trim vietām cīnīsies Austrija, Beļģija, Čehija, Igaunija, Francija, Grieķija, Krievija, Latvija, Norvēģija, Spānija, Šveice, Vācija un Turcija.

Komentāri

Šai ziņai vēl nav komentāru


Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem