Sporta organizāciju aicinājums palielināt līdzekļus sporta nozarei

lsfp.lv
12:51, 13. novembris 0

Sporta organizācijas ir gandarītas par Latvijas sportistu sasniegumiem pasaulē, sportisko aktivitāšu un to dalībnieku pieaugumu un aicina rūpēties par sportistiem arī pēc tam, kad noslēgušās viņu gaitas sportā.

Latvijas Sporta federāciju padome (LSFP), Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK), Latvijas Olimpiskā vienība (LOV) un Latvijas Paralimpiskā komiteja (LPK) gandarīti par Latvijas sportistu sasniegumiem pasaulē, sportisko aktivitāšu un to dalībnieku pieaugumu un aicina rūpēties par sportistiem arī pēc tam, kad noslēgušās viņu gaitas sportā.

Saeimas Sporta apakškomisijas nākamā gada budžetam iesniegto priekšlikumu būtība ir finansējuma palielināšana sporta nozarei kopumā, atbilstoši IKP izaugsmei 3,4% apmērā, paredzot atbalstu tieši sportistiem  un sporta federācijām, kuru uzdevums ir rūpēties kā par fizisko aktivitāšu pieejamību ikvienam Latvijas iedzīvotājam, tā arī augstas klases sportistu startiem. Tāpat izdevumu pieaugums sporta nozarē skaidrojams ar atbalsta palielināšanu, gan esošajiem sportistiem, gan tiem, kuri beidz savas gaitas sportā un sasnieguši pensionēšanās vecumu.

 LSFP prezidents Einars Fogelis: “Sporta federācijas savos sporta veidos un darbības jomās papildu citām aktivitātēm, t. sk., Latvijas pārstāvniecībai Pasaules un Eiropas čempionātos, paveikušas ievērojamu darbu sporta aktivitāšu organizēšanā un fiziski aktīva dzīvesveida popularizēšanā Latvijas iedzīvotāju vidū. Sporta federāciju organizēto tautas sporta pasākumu skaitam ir tendence pieaugt gadu no gada. Apsveicami, ka Latvijā attīstījušās vairākas nozīmīgas tautas sporta kustības. Šogad Eiropas Sporta nedēļā, sadarbībā ar Latvijas pašvaldībām jau vien notika 577 pasākumu, kas nenoliedzami liecina par sporta popularitātes pieaugums valstī. Likumsakarīgi, ka atbilstoši pieaugošajam pieprasījumam no sabiedrības puses, sportisko aktivitāšu nodrošināšanai ir nepieciešams finansējums, tāpēc kopā ar partneriem esam izstrādājuši efektīvu risinājumu, kas palīdzēs nodrošināt ilgtspējīgu attīstību sporta nozarei, jo īpaši bērnu, jauniešu un tautas sporta sektoram, atbilstoši Latvijas ekonomiskajai izaugsmei.”

Latvijas Olimpiskās komitejas prezidents Aldons Vrubļevskis atzinīgi vērtē LR Saeimas Sporta apakškomisijas, Izglītības un zinātnes ministrijas un Finanšu ministrijas sadarbību sporta budžeta sagatavošanā: “Līdz šim valdība ir apstiprinājusi budžeta bāzes skaitļus 2017., 2018. un 2019. gadam, un šis budžets ir 2015. gada sporta budžeta bāzes līmenī. Latvijas sportistu sagatavošana augsta līmeņa sacensībām un fizisko aktivitāšu pieejamība ir tiešā veidā saistīta ar valsts attīstības rādītājiem un esam gandarīti, ka valsts plāno ieguldīt lielākus līdzekļus sporta attīstībai.”

Sporta nozares budžeta priekšlikumi ietver aktivitātes saistībā ar bērnu un jauniešu sportu, tautas sportu, augstu sasniegumu sportu un pielāgoto sportu. Valsts sporta politikas mērķis ir veidot veselas, fiziski un garīgi attīstītas personības. Tostarp, arī pielāgotas fiziskās aktivitātes rekreācijas un sacensību līmenī cilvēkiem ar invaliditāti bez vecuma ierobežojuma ar mērķi novērst vai mazināt funkcionēšanas traucējumus sekmēt fizisko un garīgo spēju attīstību, veicināt sociālo integrāciju. “Latvijas paralimpieši nes Latvijas vārdu pasaulē un ir pelnījuši rūpes par to, lai viņi varētu trenēties pasaules līmenī, turklāt cilvēkiem ar kustību traucējumiem sports ir viena no svarīgākajām sociālās integrācijas platformām,” uzsver Latvijas Paralimpiskās komitejas prezidente Daiga Dadzīte.

 

Komentāri

Šai ziņai vēl nav komentāru


Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem