Startē projekta "Sporto visa klase" ceturtā sezona

Mārtiņš Mālmeisters, Latvijas Olimpiskā Komiteja
15:05, 3. novembris 0

Piektdien, 3.novembrī “Vidzemes Olimpiskajā centrā” Valmierā tika dots starts Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) organizētā projekta “Sporto visa klase” jaunajai, ceturtajai sezonai.

Projekta ceturtajā sezonā iesaistās jaunas 112 3.klases no 92 izglītības iestādēm visā Latvijā.

Savukārt 4.klašu grupā dalību projektā turpina 80 klases, 5.klašu grupā 35 klases, bet 6.klašu grupā piecas reizes nedēļā sportos 6 projekta pilotklases. Līdz ar to katru mācību dienu visā Latvijā sportos jau vairāk kā 5240 skolēnu no 233 klasēm.

“Esmu gandarīts, ka projekts “Sporto visa klase” ir ieguvis plašu pašvaldību un izglītības iestāžu atbalstu, vienlaikus aktualizējot diskusiju par ikdienas fizisko aktivitātāšu nozīmi skolā”, atklāšanas pasākumā teica LOK ģenerālsekretārs un projekta idejas autors Žoržs Tikmers. “Vēlamies aktualizēt jautājumu par mūsu bērnu veselību un fizisko sagatavotību. Projekts jau tagad ir pierādījis, ka papildus sporta stundas nepalielina noslodzi, bet gan tas ir ieguldījums bērnu attīstībā un veselībā, kā arī uzlabo viņu spējas darīt ikdienas lietas. Izsaku gandarījumu, ka projekts “Sporto visa klase” ir radījis tik plašu interesi sabiedrībā un pats galvenais, ka tas ir radījis interesi bērnu vidū.”

Atklāšanas pasākumā piedalījās 3.klašu grupu dalībnieki jeb tie, kuri projektā iesaistās pirmo gadu. Atklāšanas ceremonijā katras klases kapteinis saņēma projekta “Sporto visa klase” karogu, kas simbolizē viņu piederību projektam.

Jaunos projekta dalībniekus priecēja Andžeja Grauda Bungu skolas audzēkņi, kuriem pievienojās arī mūziķis Miks Dukurs, savukārt dažādus trikus demonstrēja Parkour dalībnieki, bet ar skaļām ovācijām zālē tika sagaidīta talismanu parāde, kurā gāja Valmieras pilsētas vērsēns Voldiņš, BK Valmiera/Ordo talismans Grifs, “Skrien Latvija” lācis, florbola kluba “Valmiera” vērsis, hokeja kluba “Dinamo Rīga” talismans Dinamīts, Latvijas Futbola federācijas Bumba un, protams, projekta “Sporto visa klase” talismani “Klasīte” un “Klasēns”.

Projekta klases ir sadalītas sešos reģionos. Katrā reģionā, projekta gaitā, tiks rīkotas draudzības sacensības un tiks vērtētas arī skolēnu sekmes. Labākajai klasei no katra reģiona būs iespēja piedalīties fināla sacensībās, kas notiks nākamā gada 16.maijā.

Dalība projektā “Sporto visa klase” skolēniem ir bez maksas, un tas paredz iesaistīto skolu 3., 4. 5. un 6.klašu skolēniem katru nedēļu nodrošināt papildus trīs fakultatīvās sporta nodarbības, kas notiek saskaņā ar Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) izstrādātu metodisko materiālu.

Projekta mērķis ir palielināt projektā iesaistīto izglītības iestāžu, klašu un audzēkņu skaitu, un četru mācību gadu laikā mērķtiecīgi uzlabot visu klases skolēnu fizisko sagatavotību, veselību, stāju, dodot motivāciju nodarboties ar sportu.

Projekts “Sporto visa klase” paredz 3 fakultatīvās sporta nodarbības nedēļā:

  • vispārējā fiziskā sagatavotība;
  • futbola iemaņu apguve;
  • peldēšana vai sporta nodarbība svaigā gaisā.

Veicot projekta dalībnieku atptauju, 92% skolēnu atzina, ka viņiem patīk piedalīties projektā “Sporto visa klase”, 91% vecāku ļoti pozitīvi novērtēja projektu, savukārt skolotāji projektu kā ļoti pozitīvi novērtēja 94%.

Projektu organizē LOK sadarbībā ar “Olimpisko Solidaritāti” un pašvaldībām, to atbalsta Izglītības un zinātnes ministrija un Aizsardzības ministrija, LOK ģenerālsponsors “Latvijas Mobilais Telefons”, LOK partneris “LDz Cargo” un sporta preču veikals tīkls SIA” Sportland”.

Komentāri

Šai ziņai vēl nav komentāru


Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem