Tbilisi 2015 Jaunumi

Abas Latvijas U-16 basketbola izlases iepriecina un uzvar

basket.lv / Mārtiņš Mālmeisters
23:10, 28. jūlijs 0

Gan Latvijas U-16 meiteņu, gan U-16 zēnu basketbola valstsvienības šodien Eiropas Jaunatnes Olimpiādes turnīrā rādīja raksturu un cīņassparu, kas vainagojās ar panākumiem.

Eiropas Jaunatnes  Olimpiādē Tbilisi basketbola turnīra otrajā dienā Latvijas U16 zēnu izlase pārliecinoši pieveica Turcijas basketbolistus – 84:42 (18:8, 37:21, 62:26). Trešdien plkst.19:30 pēc Latvijas laika spēle ar Gruzijas komandu, kas pēc uzvaras pār turkiem zaudēja Bosnijas un Hercegovinas vienībai (74:81). Šīs spēles uzvarētāji kvalificēsies pusfinālam, zaudētāji cīnīsies par 5./8.vietu.

Eiropas jaunatnes olimpiskā festivāla basketbola turnīra spēļu rezultātiem online režīmā var sekot festivāla mājaslapā: tbilisi2015.com.

Tikmēr meiteņu basketbola turnīra otrajā dienā Latvijas U16 izlase pārspēja Francijas kadetes – 49:45 (10:10, 19:20, 30:32), izcīnot pirmo uzvaru turnīrā. Trešdien latvietes tiksies ar Krievijas komandu, kas pirmajā mačā ar 53:52 pieveica Franciju, bet otrajā ar 58:67 zaudēja Ungārijai. Spēles uzvarētājas pusfinālā turpinās cīņu par medaļām, zaudētājas cīnīsies – par 5.vietu.

Latvijas U16 meiteņu izlases galvenā trenere Līga Alilujeva:

“Visā spēles garumā izdevās saglabāt pozitīvas emocijas, agresivitāti un  ticību, ka varam ne tikai veiksmīgi cīnīties, bet arī uzvarēt Francijas komandu, kuras sastāvā bija vairākas spēlētājas ar pērnā Eiropas kadetu čempionāta pieredzi.

Treneris Kaspars Mājenieks bija labi pastrādājis ar video, pretinieču spēli saliekot pa plauktiņiem. Rādījām meitenēm, svarīgākās lietas noslīpējām treniņā. Un, galvenais, izdevās noskaņot komandu nepadoties, lai kādi pavērsieni gadījās mača gaitā. Pirmajā puslaikā bija brīdis, kad pretinieces panāca sešu punktu pārsvaru, taču rokas netika nolaistas. Pie vārda tika visas, bet vairāk spēlēja tās, kuras labāk bija gatavas cīnīties.

Šodienas spēlē labāk iejutās Sabīne Lipe, lietderīgi nospēlēja mūsu vienīgā īstā saspēles vadītāja Nikola Ozola.

Meitenes ir noticējušas sev, vēl tikai jānotic ka varam arī trāpīt. Ar metienu precizitāti nevaram lepoties, tiesa, arī francūzietēm tas nebija labāks. Mazliet zaudējām cīņā pie groziem, toties labāk metām trīspunktniekus un sodus.

Rīt ar Krievijas izlasi gaida vēl agresīvāka spēle, bet, galvenais, mums ir reālas iespējas iekļūt pusfinālā.”

Komentāri

Šai ziņai vēl nav komentāru


Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem