EJOF 2015 jaunumi

Latvijai sudrabs Eiropas Jaunatnes ziemas Olimpiādē

Mārtiņš Mālmeisters, Latvijas Olimpiskā Komiteja
19:34, 28. janvāris 0

Izcilu sniegumu šodien rādīja mūsu jaunais daiļslidotājs Deniss Vasiļjevs, kurš izvēles programmā rādīja fantastisku slidojumu un Olimpiādes daiļslidošanas sacensību kopvērtējā izcīnīja otro vietu.

Eiropas Jaunatnes ziemas Olimpiādes trešā sacensību diena tika sagaidīta ar nelielu satraukumu, jo šodien izvēles programmu daiļslidošanā aizvadīja Deniss Vasiļjevs, kurš pēc īsās programmas atradās līdera godā, kā arī Angelīna Kučvaļska, kura ierindojās augstajā piektajā vietā. Šodien startēja arī biatlonisti, snovbordisti, kā arī kalnu un distanču slēpotāji.

Izcilu sniegumu šodien rādīja mūsu jaunais daiļslidotājs Deniss Vasiļjevs, kurš izvēles programmā rādīja fantastisku slidojumu un Olimpiādes daiļslidošanas sacensību kopvērtējā izcīnīja otro vietu. Latvija, pateicoties Denisa meistarībai, ir izcīnījusi augstāko sasniegumu Latvijai Eiropas Jaunatnes ziemas Olimpiādes vēsturē – ir izcīnīta sudraba godalga. Deniss pēc izvēles programmas atradās līderpozīcijās, taču sliktās ledus kvalitātes dēļ, piedzīvoja nelielu kritienu, kas liedza viņam kāpt uz augstākā goda pjedestāla pakāpiena. Taču neskatoties uz nelielo neveiksmi, sasniegtais rezultāts ir nebijis Latvijas panākums Eiropas Jaunatnes ziemas Olimpiādē. Vēlēsim jaunajam daiļslidotājam Denisam Vasiļjevam izturību un veiksmi arī turpmākajā sportiskajā karjerā.

Izvēles programmu daiļslidošanā šodien aizvadīja arī Angelīna Kučvaļska, kura pēc īsās programmas ierindojās piektajā vietā. Papildus spriedzi deva arī fakts, ka sacensības meitenēm klātienē skatījās arī Monako princis Alberts II. Angelīna ar spriedzi tika galā ļoti veiksmīgi un 30 meiteņu konkurencē savu piekto pozīciju kopvērtējumā saglabāja. Uzvarēja Krievijas sportiste, kas aiz sevis atstāja Vācijas un Francijas pārstāves. Angelīna kopā ar savas treneres Jekaterinas Plotonovas pēc starta Olimpiādē devās uzreiz uz lidostu, lai dotos uz Eiropas čempionātu daiļslidošanā junioriem.

Biatlona stadionā šodien tika aizvadītas iedzīšanas sacensības un no Latvijas sportistiem tām spēja kvalificēties vienīgi Alvis Šķēps. Zēniem bija javeic 10km distance un mūsu pārstāvim tajā neklājās viegli. Četrās šaušanās tika pieļautas sešas kļūdas un finišu Alvis sasniedza pēc 43:31,04 minūtēm, kas viņu ierindoja 58.vietā, no 60 dalībniekiem.

Snovborda sacensībās šodien bija jāaizvada komandu sacīkstes un mūsu pārstāvji Anna Paula Vītola un Klāvs Emīls Liepiņš kopvērtējumā dalīja 9.-16.vietu. Tikmēr kalnu slēpošanā meitenes aizvadīja milzu slaloma sacensības. Visai smagajā trasē vislabāk no Latvijas pārstāvēm klājās Elizabetei Lienei Šternai, kura divu braucienu summā uzrādīja rezultātu 2:13,16 minūtes un tas viņas ierindoja 37.vietā, bet 38.pozīcijā ierindojās Odrija Baldiņa. Milzu slaloma trase ir izveidota visai sarežģīta, par to liecina fakts, ka līdz finišam netika vairāk nekā puse dalībnieču. Diemžēl šajā sarakstā ir jāiekļauj arī Evelīna Gasūna un Elīna Sabīne Nežborte, kuras nefinišēja pirmajā braucienā.

Distanču slēpošanā šodien no Latvijas pārstāvjiem piedalījās visi seši sportisti. Vispirms trasē devās zēni, kuriem bija jāpārvar 7,5km brīvā stila distance. Labākais no mūsējiem bija Latvijas karognesējs Olimpiādes atklāšanas ceremonijā Ralfs Eiduks, kurš distanci veica 22:16,07 minūtēs un ierindojās 59.vietā. Kā 83. labākais distanci veica Dzintars Daļeckis, bet kā 85. finiša līniju sasniedza Ojārs Vanags. Uzvarēja Vācijas pārstāvis, kas aiz sevis atstāja Krievijas un Norvēģijas jaunos sportistus.

Meitenēm distanču slēpošanā bija jāveic 5km distance brīvajā stilā un visas trīs Latvijas pārstāves, kas piedalās ziemas Olimpiadē, šajā distancē ieņēma pēdējās trīs vietas kopvērtējuma tabulā: Marija Mičule – 72.vieta, Līna Nagle – 73.pozīcija, bet Karīna Pētersone – 74.vieta.

Šī diena Eiropas Jaunatnes ziemas Olimpiādē Latvijas pārstāvjiem ir bijusi veiksmīga. Latvijas jaunie ziemas sporta veidu pārstāvji ir ierindojušies pirmajā pieciniekā un ir izcīnīta arī pirmā sudraba godalga. Rīt uz starta stāsies distanču un kalnu slēpotāji, savukārt vakarā notiks medaļu pasniegšanas ceremonija, kurā savu godam pelnīto sudraba godalgu saņems Deniss Vasiļjevs.

Eiropas Jaunatnes ziemas olimpiāde tiek balstīta uz Olimpisko spēļu tradīcijām un šo pasākumu laikā, dalībnieki visciešākajā mērā var sajust Olimpisko gaisotni. Gan atklāšanas un noslēguma ceremonijas, gan pašas Olimpiādes sacensības ir visciešākajā mērā saistītas ar Olimpiskās kustības principiem.

12. Eiropas Jaunatnes ziemas Olimpiādē notiek no 25. – 30.janvārim Austrijas pilsētā Vorarlbergā un blakus esošajā valstī Lihtenšteinā. Sacensībās savu sportisko meistarību pārbaudīs 46 Eiropas valstu sportisti vecumā no 14 līdz 18 gadiem. Latvijas komandas sastāvā iekļauti 24 jaunie sportisti, kas startēs 5 sporta veidos no 8 sacensību programmā paredzētajiem.

Video dienasgrāmatas un fotogrāfijas no Eiropas Jaunatnes ziemas Olimpiādes Vorarlbergā un Lihtenšteinā ir iespējams aplūkot LOK oficiālajā mājaslapā internetā www.olimpiade.lv

Olimpiādes oficiālā mājas lapa internetā: eyof2015.org.

Latvijas Olimpisko komiteju atbalsta ģenerālsponsori SIA “Latvijas Mobilais telefons” un AS “Latvijas Valsts Meži”; LOK sponsori – AS “Swedbank” un AS “Latvijas Gāze”; LOK sadarbības partneri SIA “Moller Auto Krasta” un SIA “JCDecaux Latvija”.

Komentāri

Šai ziņai vēl nav komentāru


Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem