Cik medaļas LOK gaida no Latvijas Olimpiešiem?
Jāsaka, ka šis jautājums ir jāuzdod pašiem sportistiem, viņu federācijām un treneriem. Es ļoti negribētu, lai tiktu mainīta tā tradīcija, kāda mums ir bijusi pēdējās ziemas Olimpiskajās spēlēs. 2006. un 2010. gadā Latvijas komanda iepriecināja līdzjutējus un izcīnīja medaļas.
Kādi būs dzīves apstākļi mūsu Olimpiešiem Sočos?
Sadzīves apstākļi būs līdzīgi tam standartam, kādi bija iepriekšējās Olimpiskajās spēlēs. Būs trīs Olimpiskie ciemati. Katrā no šie ciematiem būs izvietoti Latvijas sportisti. Ir tā sauktais lejas vai lielais ciemats, kur dzīvos Latvijas hokeja komanda, Latvijas šorttrekists un ātrslidotājs. Vienā kalna ciematā, apmēram 70 km attālumā un 2 km augstumā dzīvos mūsu sportisti - bobslejisti, kamaniņu braucēji un skeletonisti, kuri cīnīsies ledus trasē. Un vēl vienā kalna ciematā dzīvos mūsu kalnu un distanču slēpotāji un biatlonisti.
Kāds būs mūsu Olimpiešu uzturs Sočos?
Sportisti dzīvos pa diviem vienā istabā. Viņiem būs arī bezmaksas interneta pieslēgums, tas mums ir ļoti svarīgi, jo viņiem būs jāaizpilda tā sauktā antidopinga aģentūras prasības norādīt savu atrašanās vietu 24 stundu režīmā. Šīs minimālās prasības būs īstenotas. Uzturs būs pēc standarta kā iepriekšējās Olimpiskajās spēlēs. Katrā Olimpiskajā ciematā būs vismaz viena lielā ēdnīca, kura darbosies 24 stundu režīmā. Tas mums būs pietiekami ērti, jo atsevišķi sportisti no Latvijas ielidos naktī.
Vai nebūs ierobežojumu mūsu Olimpiešiem, ko darīt brīvajā laikā?
Ļoti svarīgs jautājums ir par drošību. 29. janvāra sanāksmē piedalīsies arī daļa no komandas. Mums būs speciāls ziņojums šajā ziņā. Ja būs kādi ierobežojumi, tad sportistiem, komandai un oficiālajai delegācijai nāksies tos ņemt vērā.
Cik ilga būs Soču Olimpiādes atklāšanas ceremonija?
Atklāšanas ceremonija pagaidām ir paredzēta nedaudz vairāk kā divu stundu garumā. Precīzu laiku mēs zināsim uz vietas. Sīkākas informācijas mums šobrīd nav.
Vai visi Latvijas Olimpieši piedalīsies Soču Olimpiādes atklāšanas ceremonijā?
Ir Starptautiskās Olimpiskās komitejas un Soču orgkomitejas standarts, kas paredz visu, bez izņēmuma, sportistu līdzdalību, kuri atrodas uz vietas un paši izsaka vēlmi piedalīties. Bez sportistiem tiek uzaicināti četri administrācijas pārstāvji. Tie ir gan treneri, gan mediķi, gan tehniķi, gan delegācijas vadība. Šī kārtība ir ļoti strikta, jo gan uz atklāšanas, gan uz slēgšanas pasākumiem vai parādēm tiek izsniegta speciāla akreditācija.
Vai Latvijas Olimpiādes atlēti brauks uz Sočiem vienlaicīgi?
Šeit ir diezgan sarežģīta loģistika, kas ir saistīta ne tikai ar Olimpiešu, bet arī ar treneru, ārstu un apkalpojošā personāla kustību. Minēšu divus piemērus. Kad nākošajā dienā jau sākās sacensības, kurās piedalās Latvijas sportisti, 8. februārī startē kamaniņu komanda, biatlonisti un hokeja komandai ir draudzības spēle, tas ir pirmais vilnis. Tomēr daži no kalnu slēpotājiem domā ierasties Olimpiskajā ciematā 17. februārī. Tā ka mums tā kustība ir ikdienas režīmā, sākot no 2. februāra, kad iebrauc pirmais sportists.
Cik droši būs mūsu Olimpiešiem Sočos?
Esam spiesti pievērst papildu uzmanību. Arī 29. janvārī, kad mums būs seminārs jeb tikšanās ar daļu no komandas, mūsu pirmā tikšanās daļa būs slēgta. Mums būs četras prezentācijas, un viena būs tieši par drošību. Vērsīsim pastiprinātu uzmanību un iegūsim ieteikumus no drošības policijas, ar ko mēs uzturam pastāvīgu kontaktu, kas būtu ņemams vērā sportistiem un visai delegācijai, sākot vizīti Sočos.