Baku noslēgusies Eiropas Jaunatnes Olimpiāde

Mārtiņš Mālmeisters, Latvijas Olimpiskā Komiteja
23:10, 27. jūlijs 0

Ar noslēguma ceremoniju Azerbaidžānas galvaspilsētā Baku noslēgusies 15. Eiropas Jaunatnes Olimpieāde.

Noslēguma ceremonijā Latvijas karogu nesa grieķu-romiešu cīņas jaunais Latvijas sportists un bronzas godalgas ieguvējs Latvijas komandā Kaspars Bondarenko.

Latvija šajā olimpiādē tika pie vienas medaļas, bronzu izcīnot grieķu-romiešu stila cīkstonim Kasparam Bondarenko, tikmēr džudo cīkstone Una Dolgiļeviča piektdien izcīnīja augsto piekto vietu.

Eiropas Jaunatnes Olimpiāde tiek balstīta uz Olimpisko spēļu tradīcijām un šo pasākumu laikā, dalībnieki visciešākajā mērā var sajust Olimpisko gaisotni. Gan atklāšanas un noslēguma ceremonijas, gan pašas Olimpiādes sacensības ir saistītas ar Olimpiskās kustības principiem.

Individuālajos sporta veidos Latvijas pārstāvji startē vieglatlētikā, peldēšanā, vingrošanā, tenisā, džudo, cīņā un riteņbraukšanā, taču šajā reizē Latvija nepiedalās nevienā no komandu sporta spēlēm.

Ierasts, lielākā pārstāvniecība no Latvijas ir vieglatlētikā, kurā startē 11 sportisti, džudo sacensībās ir pārstāvēti 8 mūsu jaunie talanti, riteņbraukšanā un cīņā sacenšās attiecīgi seši un trīs sportisti, bet pa diviem atlētiem no Latvijas piedalās vingrošanas, peldēšanas un tenisa sacensībās.

Latvijas jaunos Olimpiešus uz Baku pavada un padomus sniedz 15 treneri, bet Olimpiādē no Latvijas piedalās arī trīs starptautiskās kategorijas tiesneši, kuri vērtē vingrošanas un cīņas sacensības.

15.Eiropas Jaunatnes Olimpiāde notiek no 21.-27.jūlijam. Sacensībās savu sportisko meistarību pārbauda 50 Eiropas valstu jauno sportistu vecumā no 14 līdz 18 gadiem. Latvijas komandas sastāvā iekļauti 34 sportisti, kas startē 7 sporta veidos no 10 sacensību programmā paredzētajiem.

Latvijas sportisti piedalījušies visās Eiropas Jaunatnes Olimpiādēs, izņemot pirmo, un kopumā ir izcīnījuši vairāk nekā 30 medaļu.

Šajās sacensībās pirmo Olimpisko pieredzi guvuši arī vairāki Latvijā tagad labi zināmi Olimpieši un sportisti – vieglatlēti Jeļena Prokopčuka (1993), Staņislavs Olijars (1995), Līga Kļaviņa (1997), Inga Kožarenoka (1999), Ilze Gribule (2001), Poļina Jeļizarova (2005), Rita Obižājeva (2005), Laura Ikauniece (2009), peldētāji Margarita Kalmikova (1993) un Romans Miloslavskis (1999), riteņbraucējs Indulis Bekmanis (2005), tenisiste Jeļena Ostapenko (2011).

Ar Latvijas jaunatnes Olimpiskās komandas sportistu rezultātiem varēs iepazīties un foto galerijas no sacensību norises vietām varēs aplūkot LOK oficiālajā mājaslapā internetā: olimpiade.lv.

15.Eiropas Jaunatnes vasaras Olimpiādes  oficiālā mājaslapa internetā: eyofbaku2019.com.

Latvijas Olimpisko komiteju atbalsta ģenerālsponsori SIA “Latvijas Mobilais telefons” un AS “Latvijas Valsts Meži”; LOK sponsori – AS “Grindeks” un “4F”; LOK sadarbības partneri VAS “Latvijas Dzelzceļš” un VAS “Starptautiskā lidosta “Rīga””.

Komentāri

Šai ziņai vēl nav komentāru


Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem