IZM novirza papildu 124 500 eiro sportistu sagatavošanai Olimpiskajām spēlēm Tokijā

LETA
14:20, 1. oktobris 0

Valdība šodien atbalstīja Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) priekšlikumu un sportistu sagatavošanai vasaras Olimpiskajām spēlēm Tokijā novirzīs papildu 124 500 eiro.

IZM skaidroja, ka izstrādātais priekšlikums paredz precizēt valsts budžeta ilgtermiņa saistības valsts galvoto reģionālo Olimpisko centru projektu īstenošanai.

Ministrija norādīja, ka ietaupīti līdzekļi IZM budžeta apakšprogrammā, kas paredz dotāciju Latvijas Olimpiskajai komitejai (LOK) valsts galvoto aizdevumu atmaksai, proti, tiek veiktas aizdevumu pamatsummu pirmstermiņa atmaksas, kā rezultātā samazinās procentu maksājums bankām.

Līdz ar to ministrija rosinājusi izdevumu pārdali. 30 000 eiro novirzīs Latvijas Paralimpiskajai komitejai, lai sagatavotu sportistus un nodrošinātu viņu dalību 2020.gada vasaras paralimpiskajās spēlēs Tokijā, bet 94 510 eiro - sportistu sagatavošanai un dalības nodrošināšanai Tokijas Olimpiskajās spēlēs, naudu piešķirot LOK.

Šie IZM priekšlikumi ir daļa vairāku ministriju iesniegtajiem fiskāli neitrālajiem priekšlikumiem budžeta prioritāšu nodrošināšanai. Tos 17.septembrī konceptuāli atbalstīja valdība.

Komentāri

Šai ziņai vēl nav komentāru


Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem