Jaunie ierobežojumi attieksies arī uz sporta nometnēm, liedzot tām rīkot grupu nodarbības

LETA
16:33, 15. oktobris 0

Otrdien valdības pieņemtie grozījumi noteikumos "Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai" attieksies arī uz sporta nometnēm, liedzot tām iespēju rīkot grupu nodarbības, ceturtdien preses konferencē žurnālistiem sacīja Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) valsts sekretāra vietnieks, Sporta departamenta direktors Edgars Severs.

Viņš skaidroja, ka sporta nometnes ir atļautas, tomēr arī uz tām darbojas otrdien pieņemtie ierobežojumi - nodarbības grupā drīkst notikt tikai ārtelpās, bet individuāli treniņi drīkst notikt arī iekštelpās. Nodarbības varētu notikt arī attālināti, bet nometnēm šī norma neesot aktuāla, uzsvēra Severs.

Tāpat IZM valsts sekretāra vietnieks informēja, ka jaunie ierobežojumi paredz, ka treniņi grupās ir iespējami ārā, vai individuāli un attālināti. Viņš atzīmēja, ka, ja komanda vai grupa ierodas uz treniņu, tai jābūt gatavai, jau ierodoties, jo ģērbtuves ne pirms, ne pēc treniņa nedrīkst izmantot.

Ārtelpās aizvien drīkst trenēties 30 cilvēku grupa, ieskaitot vienu treneri, bet individuālajos treniņos drīkst trenēties viena persona ar vienu treneri, vai vienas mājsaimniecības locekļi ar vienu treneri. Vienlaikus viņš atgādināja, ka sporta treniņi norisinās bez personām no malas - nodarbībā piedalās tikai tie, kuri trenējas un trenē.

Komentējot sporta skolu darbību, Severs norādīja, ka pamatā sporta skolas izvēlas strādāt ar audzēkņu fizisko sagatavotību ārtelpās un attālināti. Atsevišķiem bērniem skolas piedāvāšot individuālus treniņus iekštelpās.

Vēl IZM Sporta departamenta direktors stāstīja, ka arī peldētapmācība vienas klases vai grupas ietvaros ir atļauta. Galvenais, lai audzēkņi "nemiksētos".

Severs aicināja katru sportistu, treneri un sporta organizācijām būt atbildīgiem un meklēt veidus, kā turpināt saglabāt sporta kustību.

Arī izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (JKP) aicināja katru, kas sociālajos tīklos savos profilos uzlikuši zīmi "gribu sportot" to arī tiešām darīt. "Ceru, ka pēc šī logo uzlikšanas meža trases un ielas būs pilnas ar skrējējiem un vingrotājiem," akcentēja ministre.

Kā ziņots, Ministru kabinets otrdien atbalstīja VM priekšlikumu uz laiku no 17.oktobra līdz 6.novembrim aizliegt kolektīvos sporta treniņus iekštelpās.

VM norādīja, ka Covid-19 izplatība ir saistīta arī ar sporta kolektīvu darbību, tāpēc paredzēts uz mēnesi aizliegt kolektīvas sporta nodarbības jeb treniņus iekštelpās.

Ar izmaiņām noteikumos paredzēts, ka turpmāk kolektīvi amatieru sporta pasākumi varēs notikt tikai ārā, neizmantojot ģērbtuves, bet iekštelpās notiks tikai individuālas sporta nodarbības.

Minētais ierobežojums netiks attiecināts uz Latvijas pieaugušo izlases, Latvijas Olimpiskās vienības un Latvijas Paralimpiskās vienības sportistu, kā arī komandu sporta spēļu augstāko līgu komandu sporta treniņiem pieaugušajiem.

Tāpat ar noteikumu izmaiņām paredzēts no 17.oktobra līdz 6.novembrim aizliegt organizēt sporta pasākumus. Minētais aizliegums nebūs attiecināms uz starptautiskiem sporta pasākumiem, kā arī komandu sporta spēļu augstāko līgu komandu sporta sacensībām pieaugušajiem.

Komentāri

Šai ziņai vēl nav komentāru


Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem