LOK vadība ar LSPA rektoru pārrunā situāciju augstu sasniegumu sportā

Mārtiņš Mālmeisters, Latvijas Olimpiskā Komiteja
15:12, 3. oktobris 0

Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā (LSPA) notikusi rektora Jura Granta tikšanās ar Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) prezidentu Aldonu Vrubļevski un ģenerālsekretāru Žoržu Tikmeru, kuras laikā tika apspriesti jautājumi par nepieciešamību izstrādāt vienotu ilgtermiņa stratēģisko redzējumu augstu sasniegumu sporta attīstībai Latvijā.

Lai nepieļautu labāko sportistu un komandu tālāku rezultātu kritumu starptautiskā līmenī, puses bija vienisprātis, ka valstī vajadzīga padziļināta situācijas analīze un problēmas definēšana, lai lemtu par tālāku rīcības plānu situācijas uzlabošanai augstu sasniegumu sportā.

Sarunas laikā tika apspriests jautājums par nepieciešamību veidot valstiska mēroga, visu līmeņu, sadarbības partneru apvienību, kas sekmētu sporta nozari attīstošu pārmaiņu nodrošināšanu turpmākajos desmit gados.

Pārrunājot augstas klases sportistu sagatavošanu, puses aktualizēja arī jautājumu par augsti kvalificētu sporta speciālistu krīzi Latvijā un nepieciešamību pilnveidot sporta izglītības sistēmu, lai valstī sekmētu starptautiski konkurētspējīgu treneru sagatavošanu un pēctecību.

Tāpat sarunā tika skarti arī jautājumi par sportistu akadēmiskās izglītības iegūšanas iespējām paralēli sporta karjerai, kā arī citas sporta izglītības attīstības iniciatīvas.

Sarunas noslēguma abas puses vienojās, ka šādas tikšanās varētu notikt regulāri, lai analizētu paveikto un nospraustu jaunus mērķus.

Informāciju sagatavoja:
Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas
sabiedrisko attiecību un komunikācijas vadītāja
Ilze Āķe-Vīksne, 29445209

Komentāri

Šai ziņai vēl nav komentāru


Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem