Piektdien ar "Olimpiskās dienas 2020" kulmināciju tiek noslēgts Olimpiskais mēnesis

Mārtiņš Mālmeisters, Latvijas Olimpiskā Komiteja
7:45, 18. septembris 0

Šodien visā Latvijā norisināsies tradicionālā “Olimpiskā diena 2020”, kas pulcēs vismaz 120 000 dalībnieku visā Latvijā. Ar “Olimpiskās dienas 2020” kopīgo vingrošanu, noslēgsies arī Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) organizētie Olimpiskā mēneša pasākumi.

Vienlaicīgi visās norises vietās rīta vingrošana sāksies plkst.10:00, pēc kā notiks dažādas sportiskas un radošas aktivitātes. Izglītības iestāžu audzēkņi iepazīsies ar dažādiem Olimpiskajiem sporta veidiem un to spēles noteikumiem, piedalīsies stafetēs un citās sporta sacensībās.

Mediju pārstāvji ir aicināti piedalīties “Olimpiskās dienas 2020” aktivitātēs 18.septembrī, sākot no plkst.9.30, futbola laukumā Piņķos (Rīgas iela 1C, Piņķi, Babītes novads). Tur bez Babītes izglītības iestāžu bērniem un jauniešiem, piedalīsies arī “Olimpiskās dienas 2020” vēstneši, Olimpieši Gunta Baško un Raimonds Bergmanis, LOK vadība – prezidents Žoržs Tikmers un ģenerālsekretārs Kārlis Lejnieks, Babītes novada pašvaldības pārstāvji, kā arī citi viesi.

Jau no plkst.7:00 līdz 12:00 tiešraidē no Piņķu futbola laukuma raidīs LOK informatīvais sadarbības partneris “Radio SWH”, kas savu programmu piecu stundu garumā veltīs “Olimpiskajai dienai 2020”. Gaidāmas interesantas un izklaidējošas sarunas izbraukuma studijā tiešraidē.

LOK “Olimpiskās dienas 2020” aktivitātes šogad izvērš mēneša garumā. Katra nedēļa tiek veltīta fiziskām aktivitātēm dažādām iedzīvotāju grupām – topošajām un jaunajām māmiņām, ģimenēm, senioriem, ka arī bērniem un jauniešiem. Centrālais elements Olimpiskajā mēnesī ir iespēja izzināt dažādus sporta veidus un ieviest regulāras sporta aktivitātes ikdienā. Otrs elements ir uztura padomi vispārējai veselības veicināšanai kopā ar uztura speciālisti Lizeti Pugu. 

LOK mājas lapā olimpiade.lv un oficiālajā “OlimpiadeLV” Youtube kanālā septembra sākumā tika publicēts mācību video materiāls, ko var izmantot vingrojuma kompleksa apgūšanai un treniņiem ikdienā.

Tāpat “OlimpiadeLV” Youtube kanālā un LMT Straumē seko Olimpiskā reportiera Edgara Buļa piedzīvojumiem kopā ar kādu sabiedrībā pazīstamu personību, iepazīstoties ar četriem aizraujošiem sporta veidiem – skeitbordu, jāšanas sportu, golfu un SUP sērfošanu.

Pirmās divas sērijas jau ir publicētas LOK Youtube kanālā, kur pirmajā sērijā uz profesionāla SUP dēļa stājās un Edgaru Buļu izaicināja Emīls Balceris no grupas “Musiqq”, bet otrajā epizodē skeitbordu izmēģināja jaunais un talantīgais hiphopa mākslinieks Fiņķis. Trešā un ceturtā sērija attiecīgi būs veltīta jāšanas sportam un golfam, un tās skatītājiem tiks nodotas jau šajā nedēļā.

Olimpiskā mēneša sauklis un oficiālais tēmturis sociālajos tīklos ir “Mēs esam #SPORTIŅĀ”. Seko LOK oficiālajiem kontiem sociālajos tīklos “@OlimpiadeLV” un uzzini vairāk par aktivitātēm Olimpiskajā mēnesī un “Olimpisko dienu 2020”.

“Olimpiskā diena” ir kā starta signāls “Eiropas Sporta nedēļai”, kas uz sporta aktivitātēm aicinās no 23. līdz 30.septembrim, līdz ar to septembris Latvijā kļūst par sporta un kustību mēnesi. Ar “Eiropas Sporta nedēļas” aktivitātēm var iepazīties https://beactivelatvia.lv/ 

“Olimpisko mēnesi 2020” un “Olimpisko dienu 2020” atbalsta Latvijas Olimpiskās komitejas ģenerālsponsori SIA “Latvijas Mobilais telefons” un AS “Latvijas Valsts Meži”, kā arī pārtikas un nepārtikas preču mazumtirdzniecības tīkls "Rimi Latvia".

Ņemot vērā Covid-19 ierobežošanas un piesardzības pasākumus, “Olimpiskā diena 2020” pasākumi visā Latvijā norisināsies ievērojot valstī noteiktos drošības pasākumus.

Mēs – Latvijas Olimpiskā komiteja – jau esam #sportiņā … un Tu?

#OlimpiadeLV

#OlimpiskāDiena2020

Mēs esam #Sportiņā

#OlimpiskaisDetektīvs

Komentāri

Šai ziņai vēl nav komentāru


Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem