SOK atvēl 800 miljonus dolāru cīņai ar sarežģījumiem, kas radušies pēc Olimpiādes pārcelšanas

LETA
23:00, 14. maijs 0

Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) ceturtdien atvēlējusi 800 miljonus ASV dolāru (aptuveni 741 miljonu eiro) cīņai ar sarežģījumiem, kas radušies Tokijas Olimpiādes pārcelšanas dēļ.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka Tokijas Olimpiskās spēles nākamvasar norisināsies no 23.jūlija līdz 8.augustam jeb tajā pašā laika periodā, kad bija paredzētas šovasar.

Ceturtdien noritēja SOK tiešsaistes konference, kurā organizācijas prezidents Tomass Bahs atklāja, ka šo summu apstiprinājusi SOK izpildkomiteja. Vērienīgā summa paredzēta visai Olimpiskajai kustībai, kas šobrīd saskaras ar finansiālām un cita rakstura problēmām, kas radušās pēc Olimpiādes pārcelšanas.

Lielākā daļa summas - 650 miljoni ASV dolāru (aptuveni 602 miljoni eiro) - tiks piešķirti Tokijas Olimpisko spēļu rīkotājiem, kuri šobrīd veic visus nepieciešamos darbus četrgades pasākuma veiksmīgai norisei 2021.gadā.

Iepriekš jau bija radušās bažas par to, kurai pusei būtu jāsedz izmaksas, kas radušās pēc Olimpiādes pārcelšanas. SOK pirms tam norādīja, ka šī summa būtu jāsedz Japānai, jo iepriekš saņemtas sūdzības no Olimpisko spēļu rīkotājiem.

Pārējā summa paredzēta Nacionālajām olimpiskajām komitejām un sporta federācijām, kuras lielākoties strādā, pateicoties SOK līdzfinansējumam.

Bahs arī uzsvēra, ka Olimpisko spēļu rīkotāju darba grupa pieliks lielas pūles, lai rastu veidus, kā ieekonomēt naudu. Amatpersona skaidroja, ka neviena izdevuma pozīcija nebūs pasargāta.

Kopš 1948.gada vasaras Olimpiskās spēles notikušas ik pēc četriem gadiem. Lai gan Olimpiskās spēles pieredzēja boikotus, teroraktus un protestus, tās ne reizi netika pārceltas, taču šoreiz koronavīrusa straujā izplatība pasaulē liegs sportistiem šovasar pulcēties Tokijā.

Pasaules vēsturē līdz šim atceltas tikai trīs Olimpiskās spēles un visos gadījumos tas notika kara dēļ.

Komentāri

Šai ziņai vēl nav komentāru


Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem