Stokholmas-Ores 2026.gada Olimpisko spēļu kandidatūru iegūst trīs reģionu atbalstu

LETA
16:26, 13. jūnijs 0

Stokholmas-Ores 2026.gada Olimpisko spēļu kandidatūra ieguvusi atbalstu no trim reģioniem, kuri paredzēti kā Olimpiādes sacensību saimnieki Zviedrijā.

Kopēju atbalsta vēstuli atbalstījuši Stokholmas, Herjedālenas un Dālarnas lēņu reģionālo izpildkomiteju vadītāji.

"Olimpiskās un paralimpiskās spēles Zviedrijā piedāvās unikāli ilgtspējīgu ceļu - ne tikai vides jomā, bet arī ekonomikā un plašākā sabiedrībā," laikraksts "Avesta Tidning" citē vēstulē rakstīto.

Kā zināms, Stokholmas-Ores pieteikums renes sporta veidus plāno aizvadīt Siguldā esošajā kamaniņu trasē.

Stokholmas-Ores kandidatūrai konkurente uz 2026.gada ziemas Olimpisko spēļu rīkošanu ir Itālijas pilsētu Milānas-Kortīnas d'Ampeco apvienotā kandidatūra.

Olimpisko spēļu mājvieta 2026.gada Olimpiskajām spēlēm tiks izraudzīta 24.jūnijā Šveices pilsētā Lozannā, kur notiks SOK 134.sesija.

Olimpiādes saimnieces tiks izraudzīta SOK individuālo biedru balsojumā. Šo biedru ir 96, bet trīs nāk no Itālijas, kamēr divi ir no Zviedrijas - viņiem gan nebūs ļauts piedalīties 2026.gada Olimpisko spēļu mājvietas noteikšanas procesā. Starp individuālajiem biedriem nav neviena Latvijas pārstāvja.

Pērnā gada Ziemas Olimpisko spēļu mājvietai Phjončhanai no Dienvidkorejas savulaik rīkot četrgades nozīmīgāko forumu bija tikai divas konkurentes - Minhene (Vācija) un Ansī (Francija), kamēr Ķīnas galvaspilsēta Pekina uzvarēja cīņā par tiesībām rīkot 2022.gada Ziemas Olimpiskās spēles ar tikai vienu citu pilsētu - Almati Kazahstānā.

Komentāri

Šai ziņai vēl nav komentāru


Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem