Trīssoļlēcējs Hadakovs izcīna sesto vietu Eiropas Jaunatnes Olimpiādē

Mārtiņš Mālmeisters / LETA
16:23, 27. jūlijs 0

Latvijas jaunais trīssoļlēcējs Edvīns Hadakovs sestdien izcīnīja sesto vietu Eiropas Jaunatnes Olimpiādes sacensībās, kas šogad norisinās Baku, tikmēr pašmāju sportistiem dalība šajās sacensībās ir noslēgusies.

Hadakovs savu labāko rezultātu finālsacensībās uzrādīja otrajā mēģinājumā, kad aizlēca 14,84 metrus tālu. Trešais mēģinājums nebija veiksmīgs, ceturtajā viņš aizlēca par metru tuvāk, bet piektajā atkal palika bez rezultāta. Sestajā piegājienā izdevās pietuvoties jau uzrādītajam rezultātam, tomēr iepriekš sasniegtais palika nepārspēts, ieņemot sesto vietu 13 dalībnieku konkurencē.

Par uzvarētāju šajā disciplīnā kļuva kiprietis Grigoris Nikolau, aizlecot 15,45 metrus tālu. Otrais ar 15,38 metriem bija Krievijas sportists Vladislavs Aleksandrins, bet uz zemākā goda pjedestāla pakāpiena kāpa Simons Gohs ar rezultātu 15,33 metri.

Tikmēr 1500 metru skrējiena finālā 11.vietu izcīnīja Kamilla Vanadziņa, kura distanci veica četrās minūtēs un 37,82 sekundēs. Pirmo vietu izcīnīja Ante Pfellere no Vācijas, kura finišēja pēc četrām minūtēm un 28,89 sekundēm, par nepilnu sekundi apsteidzot rumānieti Talidu Sfargiju. Tikmēr Mireja Arnedeiljo no Spānijas ieņēma trešo vietu, distancē pavadot četras minūtes un 30,16 sekundes.

Sestdien ir sacensību pēdējā diena, bet līdz ar Latvijas vieglatlētu startiem, pašmāju sportisti var posties mājupceļam, jo nevienam latvietim starti šajās sacensībās vairs nav paredzēti.

Latvija šajā olimpiādē tika pie vienas medaļas, bronzu izcīnot grieķu-romiešu stila cīkstonim Kasparam Bondarenko, tikmēr džudo cīkstone Una Dolgiļeviča piektdien izcīnīja augsto piekto vietu.

Eiropas Jaunatnes Olimpiāde tiek balstīta uz Olimpisko spēļu tradīcijām un šo pasākumu laikā, dalībnieki visciešākajā mērā var sajust Olimpisko gaisotni. Gan atklāšanas un noslēguma ceremonijas, gan pašas Olimpiādes sacensības ir saistītas ar Olimpiskās kustības principiem.

Individuālajos sporta veidos Latvijas pārstāvji startē vieglatlētikā, peldēšanā, vingrošanā, tenisā, džudo, cīņā un riteņbraukšanā, taču šajā reizē Latvija nepiedalās nevienā no komandu sporta spēlēm.

Ierasts, lielākā pārstāvniecība no Latvijas ir vieglatlētikā, kurā startē 11 sportisti, džudo sacensībās ir pārstāvēti 8 mūsu jaunie talanti, riteņbraukšanā un cīņā sacenšās attiecīgi seši un trīs sportisti, bet pa diviem atlētiem no Latvijas piedalās vingrošanas, peldēšanas un tenisa sacensībās.

Latvijas jaunos Olimpiešus uz Baku pavada un padomus sniedz 15 treneri, bet Olimpiādē no Latvijas piedalās arī trīs starptautiskās kategorijas tiesneši, kuri vērtē vingrošanas un cīņas sacensības.

15.Eiropas Jaunatnes Olimpiāde notiek no 21.-27.jūlijam. Sacensībās savu sportisko meistarību pārbauda 50 Eiropas valstu jauno sportistu vecumā no 14 līdz 18 gadiem. Latvijas komandas sastāvā iekļauti 34 sportisti, kas startē 7 sporta veidos no 10 sacensību programmā paredzētajiem.

Latvijas sportisti piedalījušies visās Eiropas Jaunatnes Olimpiādēs, izņemot pirmo, un kopumā ir izcīnījuši vairāk nekā 30 medaļu.

Šajās sacensībās pirmo Olimpisko pieredzi guvuši arī vairāki Latvijā tagad labi zināmi Olimpieši un sportisti – vieglatlēti Jeļena Prokopčuka (1993), Staņislavs Olijars (1995), Līga Kļaviņa (1997), Inga Kožarenoka (1999), Ilze Gribule (2001), Poļina Jeļizarova (2005), Rita Obižājeva (2005), Laura Ikauniece (2009), peldētāji Margarita Kalmikova (1993) un Romans Miloslavskis (1999), riteņbraucējs Indulis Bekmanis (2005), tenisiste Jeļena Ostapenko (2011).

Ar Latvijas jaunatnes Olimpiskās komandas sportistu rezultātiem varēs iepazīties un foto galerijas no sacensību norises vietām varēs aplūkot LOK oficiālajā mājaslapā internetā: olimpiade.lv.

15.Eiropas Jaunatnes vasaras Olimpiādes  oficiālā mājaslapa internetā: eyofbaku2019.com.

Latvijas Olimpisko komiteju atbalsta ģenerālsponsori SIA “Latvijas Mobilais telefons” un AS “Latvijas Valsts Meži”; LOK sponsori – AS “Grindeks” un “4F”; LOK sadarbības partneri VAS “Latvijas Dzelzceļš” un VAS “Starptautiskā lidosta “Rīga””.

Komentāri

Šai ziņai vēl nav komentāru


Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem