Veinbergs izcīna sudrabu skeletonā Jaunatnes Olimpiskajās spēlēs

Mārtiņš Mālmeisters, Latvijas Olimpiskā Komiteja
18:48, 20. janvāris 0

Latvijas skeletonists Elvis Veinbergs pirmdien Šveicē izcīnīja sudrabu Jaunatnes ziemas Olimpiskajās spēlēs.

Pirmajā braucienā Veinbergs Sanktmoricas trasi veica minūtē un 9,33 sekundēs, par 0,74 sekundēm atpalikdams no vācieša Lukasa Dāvida Nīdegera, bet par 57 sekundes simtdaļām apsteigdams šveicieti Livio Zummermateru.

Otrajā braucienā pozīciju izdevās nosargāt. Brauciens tiks veikts minūtē un 9,09 sekundēs, kas summā ar 1,42 sekunžu atpalicību no Nīdegera ļāva izcīnīt sudraba medaļu. Trešais 20 sportistu konkurencē finišēja Zummermaters, kurš no latvieša atpalika par 1,11 sekundēm.

Latvijas sportistiem šī bija jau piektā godalga šajās Jaunatnes ziemas olimpiskajās spēlēs. 

Jau ziņots, ka sestdien par olimpisko spēļu čempionu tika kronēts kamaniņu braucējs Gints Bērziņš, bet bronzu izcīnīja meiteņu divnieks Viktorija Ziediņa/Elizabete Selīna Zvilna. Piektdien puišu divniekos sudraba godalgu guva Kaspars Rinks/Ardis Liepiņš, bet pirmdien bronzas medaļas Sanktmoricā izcīnīja Latvijas stafetes komanda kamaniņu sportā, kuras sastāvā startēja Gints Bērziņš, Justīne Maskale, Kaspars Rinks un Ardis Liepiņš.

Pirmdien Latvijas sportisti piedalījās arī jaukto pāru kērlinga sacensībās. Krievijas/Latvijas pāris Valērija Deņisenko un Eduards Seļiverstovs ar 3:7 zaudēja Polijas/Ķīnas duetam Monika Vosinska/Likuņs Džans. Anna Lasmane kopā ar jaunzēlandieti Viljamu Bekeru ar 8:7 apspēlēja Itālijas/Spānijas duetu Marta Lodeserto/Aleiss Rauberts Rusinols, pēdējā endā iegūstot trīs punktus, bet Ērika Patrīcija Bitmete kopā ar japāni Takumi Maedu ar tādu pašu rezultātu pieveica igaunieti Katarīnu Klammeri un krievu Mihailu Vlasenko.

Renārs Grantiņš ieņēma astoto vietu monobobslejā. Pirmajā braucienā viņš trasi veica ar piekto ātrāko laiku - minūte un 13,44 sekundes -, no līdera vācieša Aleksandra Čudaja atpaliekot par 1,01 sekundi.

Otro braucienu Grantiņš veica par 0,11 sekundēm ātrāk, taču tas bija tikai desmitais laiks braucienā, divu braucienu summā ierindojoties astotajā vietā ar 1,97 sekunžu atpalicību no uzvarētājiem.

Čudajs otro braucienu veica sliktāk, sasniegdams vien piekto ātrāko laiku, taču tas ļāva viņam divu braucienu summā finišēt vienādā laikā ar rumāni Andreju Robertu Niku. Trešo vietu 18 sportistu konkurencē ieņēma Lihtenšteinas sportists Sanco Kventins, kurš no uzvarētājiem atpalika par 0,38 sekundēm.

Šorttrekā 500 metru distancē Latvijas sportiste Anna Jansone 29 sportistu konkurencē ierindojās 18.vietā. Priekšskrējienā viņa ar laiku 45,873 sekundes ierindojās trešajā vietā un ceturtdaļfinālā neiekļuva.

Uzvarēja Dienvidkorejas sportiste Vimina Seo, kas finālā distanci veica 43,483 sekundēs.

Vīriešiem šajā pašā distancē 27.vietu 32 sportistu vidū izcīnīja Māris Jānis Šternmanis. Viņš priekšskrējienā finišēja ceturtajā vietā, uzrādot laiku 47,046 sekundes, ceturtdaļfinālam nekvalificējoties.

Latvija spēlēs ir pārstāvēta ar 30 sportistiem deviņos sporta veidos - biatlonā, bobslejā, skeletonā, kamaniņu sportā, distanču un kalnu slēpošanā, šorttrekā, kērlingā, kā arī 3x3 jaukto komandu hokeja turnīrā.

Lielākā pārstāvniecība ir kamaniņu sportā, kur ir pilna komanda - septiņi sportisti, biatlonā startē seši jaunie sportisti, pa diviem pārstāvjiem ir bobslejā un skeletonā. Distanču un kalnu slēpošanas sacensībās startē attiecīgi četri un divi jaunie slēpotāji, kērlinga turnīrā jauktajām komandām piedalās četri sportisti, šorttrekā - divi, bet viena pārstāve ir 3x3 jaukto komandu hokeja turnīrā, kur komandas tiek veidotas no vairāku valstu sportistiem un Latvijas pārstāve ir vārtsardze.

III Jaunatnes ziemas Olimpiskās spēles Šveices pilsētā Lozannā norisināsies no 9. – 22.janvārim.Kopumā sacensībās piedalīsies vairāk kā 1100 jauno sportistu no 70 pasaules valstīm, vecumā no 15 līdz 18 gadiem. Olimpisko spēļu sacensību programmā ir iekļauti 8 ziemas sporta veidu 16 disciplīnas un tiks sadalīts 81 medaļu komplekts.

Līdztekus sporta sacensībām norisināsies arī īpaša kultūras un izglītības programma, kuras mērķis ir veicināt Olimpiskās vērtības, kā arī viedokļu un pieredzes apmaiņu starp dažādām kultūrām, padarot Jaunatnes ziemas Olimpiskās spēles par unikālu sporta un kultūras festivālu.

Jāpiezīmē, ka Jaunatnes ziemas Olimpiskajās spēlēs iepriekš ir startējuši tādi tagad zināmi sportisti kā kamaniņu braucēji Ulla Zirne, Riks Kristens Rozītis un Kristers Aparjods, bobsleja pilots Oskars Ķibermanis, daiļslidotāji Deniss Vasiļjevs un Diāna Ņikitina, kā arī distanču slēpotāja Patrīcija Eiduka.

Ar Latvijas jaunatnes Olimpiskās komandas sportistu rezultātiem varēs iepazīties un fotogalerijas no sacensību norises vietām varēs aplūkot LOK oficiālajā mājaslapā internetā: olimpiade.lv.

III Jaunatnes ziemas Olimpisko spēļu oficiālā mājaslapa internetā: lausanne2020.sport/en.

Latvijas Olimpisko komiteju atbalsta ģenerālsponsori SIA “Latvijas Mobilais telefons” un AS “Latvijas Valsts Meži”; LOK sponsori – AS “Grindeks” un “4F”; LOK sadarbības partneris VAS “Starptautiskā lidosta “Rīga””.

Komentāri

Šai ziņai vēl nav komentāru


Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem