Ziņas

LOK Ģenerālās asamblejas pārskata - vēlēšanu sesija notiks 20.martā

Mārtiņš Mālmeisters, Latvijas Olimpiskā Komiteja
17:30, 4. februāris 0

Šodien, 4.februārī – Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) Izpildkomitejas sēdes darba kārtības jautājumu pulkā tika izskatīts arī jautājums par LOK Ģenerālās asamblejas pārskata – vēlēšanu sesijas sasaukšanu.

Izskatot šo jautājumu, LOK Izpildkomiteja secināja, ka tā spiesta  darboties nepilnā sastāvā, jo pēdējā laikā to pametušas vairākas personas. Dažās sporta federācijās notikušas vadītāju maiņas un tādēļ vairāki sporta veidi Izpildkomitejā faktiski vairs netiek pārstāvēti. Tādēļ nepieciešams “restarts” Izpildkomitejas darbā.

Līdz ar to, LOK Izpildkomiteja pieņēma lēmumu LOK Ģenerālās asamblejas pārskata – vēlēšanu  sesiju rīkot 2020.gada 20.martā, vienlaicīgi ar 2019.gada pārskata un 2020.gada budžeta apstiprināšanu.

“Vēlamies redzēt Latvijas Olimpisko komiteju kā modernu, inovatīvu organizāciju ar spēcīgu vadības centru – LOK Izpildkomiteju”, situāciju raksturo LOK ģenerālsekretārs un Olimpiskais vicečempions Žoržs Tikmers. “2016.gadā izveidoto LOK Izpildkomiteju atstājušas vairākas personas un tā vairs nedarbojas pilnvērtīgi. Atsevišķās sporta federācijās – basketbola, futbola, hokeja, volejbola, vieglatlētikas un džudo, notikušas vadītāju maiņas un šie sporta veidi Izpildkomitejā faktiski vairs netiek pārstāvēti. Ir laiks atjaunot mūsu komandu, iegūt pilnvērtīgu mandātu, atbalstot sportistu gatavošanos Olimpiskajām spēlēm Tokijā šajā gadā un ziemas Olimpiskajām spēlēm Pekinā 2022.gadā, vienlaikus risinot aktuālus LOK un Latvijas sporta nozarei nozīmīgus jautājumus.”

LOK atgādina, ka 2021.gadā gaidāmas pārmaiņas valsts sporta pārvaldības un finansēšanas sistēmā, pie kurām Izglītības un zinātnes ministrijā darbs sāksies jau aprīlī. Šobrīd paredzēts, ka 2021.gadā valsts sporta budžets samazināsies. Tāpat zināms, ka valsts noteiks ne tikai prioritātes sporta federāciju finansiālajam atbalstam no valsts budžeta, bet arī pieprasīs efektivizēt sporta organizāciju darbību un ekonomēt līdzekļus.

“Tas liecina, ka arī LOK jābūt jaudīgai sporta organizācijai un jāieņem aktīva pozīcija cīņā par 2021.gada un tālāko gadu sporta budžetu. Un mums ir jānodrošina gan pilnvērtīga sporta veidu bloku un sporta atbalstītāju pārstāvniecība LOK Izpildkomitejā, gan pašas Izpildkomitejas pilnvērtīga un ražīga darbība”, atzīst Žoržs Tikmers.

“Tādēļ valstij, LOK personā, nepieciešams stabils un pilnvērtīgs sadarbības partneris. Tas ir visas sporta nozares interesēs”, lēmumu rīkot vēlēšanas martā pamato LOK prezidents Aldons Vrubļevskis.

“Nacionālo Olimpisko komiteju amatpersonu vēlēšanas pirms Olimpiskajām spēlēm ir vispārpieņemta prakse Eiropā, kas pilnībā atbilst Starptautiskās Olimpiskās komitejas ieteikumiem par labu pārvaldību sporta organizācijās”, atklāj Aldons Vrubļevskis. “Šāda prakse ir vairāk kā 30 Eiropas valstu Olimpiskajām komitejām, mūsu ziemeļu kaimiņus igauņus ieskaitot. Vēlēšanu sesija pirms Olimpiskajām spēlēm nodrošinās, ka tā nenotiek sakāpinātā gaisotnē, kāda parasti ir pēc Olimpiskajām spēlēm, kad vēlēšanu rezultātus subjektīvi un emocionāli neapšaubāmi ietekmē Olimpisko spēļu rezultāti. Marta sesijā varēsim racionālā gaisotnē pārrunāt Olimpiskās kustības un sporta nozares situāciju šobrīd, un darāmo tuvākā un tālākā nākotnē, kā arī bez liekām emocijām sarīkot objektīvākas LOK individuālo locekļu un amatpersonu vēlēšanas. Tāpat sarīkojot vienu, nevis divas sesijas gadā, ietaupīsim arī finanšu līdzekļus.”

Sīkāka informācija par LOK Ģenerālās asamblejas pārskata – vēlēšanas sesiju būs pieejama LOK oficiālajā mājaslapā internetā www.olimpiade.lv, no 6.februāra.

Latvijas Olimpisko komiteju atbalsta ģenerālsponsori SIA “Latvijas Mobilais telefons” un AS “Latvijas Valsts Meži”; LOK sponsori – AS “Grindeks” un “4F”; LOK sadarbības partneris VAS “Starptautiskā lidosta “Rīga””.

Komentāri

Šai ziņai vēl nav komentāru


Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem