Tbilisi 2015 Jaunumi

Ansonam 21. vieta Eiropas Jaunatnes Olimpiādē individuālajā braucienā

lrf.lv
14:12, 29. jūlijs 0

Talsinieks 9,6 kilometru garajā distancē čempionam Juliusam Johansenam zaudēja 38 sekundes.

Latvijas jaunatnes šosejas riteņbraucējs Kristers Ansosns izcīnījis 21. vietu Gruzijā notiekošajās Eiropas Jaunatnes Olimpiskā festivāla sacensībās šosejas riteņbraukšanā individuālajā braucienā. Talsinieks 9,6 kilometru garajā distancē čempionam Juliusam Johansenam zaudēja 38 sekundes.

Gruzijas galvaspilsētā Tiblisi un tās apkārtnē ir startējis viens no šī gada nozīmīgākajiem jaunatnes sporta forumiem – Eiropas Jaunatnes Olimpiskais festivāls. Starp vairākiem tūkstošiem dalībnieku ir arī 72 sportisti. Šosejas riteņbraukšanā mūsu valsti nozīmīgajā sporta forumā pārstāv seši velobraucēji. Jauniešiem gan individuālajā, gan arī grupas braucienā startē trīskārtējais Latvijas jauniešu čempions Kristers Ansons, kā arī Kristaps Pelčers un Kristofers Bindemanis. Tikmēr meiteņu konkurencē ar citu valstu riteņbraucējām spēkiem mērojas Megana un Megija Grīslītes, kā arī Viktorija Loiko. Treneru sastāvā uz Tiblisi devās – Olafs Andersons, Mareks Maļinovskis un Tamāra Bumbiere.

Otrdien norisinājās individuālā brauciena sacensības 9,6 kilometru garajā distancē. Trase bija gana ātra, jo uzvarētāja vidējais ātrums sasniedza vairāk nekā 46 kilometrus stundā. No Latvijas sportistiem visaugstāko rezultātu sasniedza Kristers Ansons. Treneru Gunāra Ķiepes, Ernesta Pūces un Olafa Andersona audzēknis trasē pavadīja 13 minūtes un 8 sekundes (vidējais ātrums 43,8 kilometri stundā). Tas 100 dalībnieku konkurencē deva 21. pozīciju. No uzvarētāja Juliusa Johansona mūsu sportists atpalika par 38 sekundēm. Tikmēr līdz bronzas godalgai trūka vien 19 sekundes.

Kuldīdznieks Kristaps Pelčers, kurš tāpat kā Ansons trenējās un mācās Murjāņu sporta ģimnāzijā, uzrādīja 59. labāko rezultātu. Jaunais sportists trasē pavadīja 13 minūtes un 35 sekundes. Vēl jauniešu konkurencē Kristofers Bindemanis ieņēma 84. pozīciju. “NN Sporta kluba” pārstāvis trasē pavadīja 14 minūtes un 2 sekundes.

Arī jaunietes sacentās 9,6 kilometru garajā individuālajā braucienā. Zelta godalgu izcīnīja Ellena Pirrone no Itālijas. Jaunā sportiste uzrādīja rezultātu – 14 minūtes un 12 sekundes. Tikai trīs sekundes viņai zaudēja francūziete Klāra Kuponni. No Latvijas meitenēm 51. vietā finišēja Viktorija Loiko. Trenera Oskara Gailiša audzēkne trasē pavadīja 15 minūtes un 25 sekundes, uzvarētājai piekāpjoties par 1 minūti un 13 sekundēm. Megana Grīslīte tikmēr ierindojās 63. pozīcijā ar rezultātu 16 minūtes un 6 sekundes, bet viņas dvīņu māsa Megija Grīslīte bija 66. (16 minūtes un 21 sekunde)

Šodien šosejas riteņbraucējiem ir brīvdiena, bet jau rīt notiks cīņa par medaļām aizraujošajā grupas braucienā.

Komentāri

Šai ziņai vēl nav komentāru


Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem