Tbilisi 2015 Jaunumi

Basketbolisti Olimpiādes turnīru sāk ar zaudējumiem

basket.lv / Mārtiņš Mālmeisters
23:56, 27. jūlijs 0

Abas Latvijas U-16 basketbola valstsvienības ar zaudējumu sāka Eiropas Jaunatnes Olimpiādes turnīrus.

Eiropas Jaunatnes  Olimpiādē Tbilisi basketbola turnīra pirmajā dienā Latvijas U16 meiteņu izlase zaudēja Ungārijas kadetēm – 53:62 (16:17, 24:32, 37:51). Otrdien latvietes tiksies ar Francijas vienību, trešdien – ar Krievijas komandu. Grupas divas labākās izlases turpinās cīņu par medaļām, trešā un ceturtā komanda – par 5.vietu.

Tikmēr Latvijas puišu izlase šīsdienas spēlē ar Bosnijas un Hercegovinas basketbolistiem piedzīvoja sāpīgu zaudējumu ar 61:87. Turpmākajās dienās mūsu puiši stāsies pretī Turcijas un Gruzijas vienaudžiem.

Latvijas U16 meiteņu izlases galvenā trenere Līga Alilujeva:

“Gandrīz visos rādītājos statistikā ir līdzsvars. Vienāds kļūdu un atlēkušo bumbu skaits, abas komandas iemetušas pa vienam trīspunktniekam. Mēs esam biežāk tikušas pie soda metieniem, bet precizitāti varēja vēlēties krietni labāku (14/30 pret 13/22). Tāpat, kā divpunktniekiem (18/49 pret 23/55). Arī pretiniecēm tā nebija labākā spēle, bet viņas bija precīzākas un tāpēc arī uzvarēja.

Par taktiskajām niansēm runāt lieki, jo pat no vislabākajām pozīcijām bumba negāja grozā. Stress, pārliecības un arī pieredzes trūkums. No šī viedokļa turnīrs ir ļoti svētīgs, jo rūdījums krājas tikai spēlējot. Jāmācās pārvarēt neveiksmes, darboties ar lielāku ticību sev, spēles epizodēs salikt kopā treniņos apgūto.

Pietrūka Mariannas Kļaviņas, kurai pagaidām saudzējam savainoto pirkstu. Varēja just, ka Sabīnei Lipei šī ir pirmā spēle pēc liela pārtraukuma. Tā ir mūsu rezerve komandas snieguma uzlabošanai. Bet lielāku pienesumu var dot ikviena spēlētāja.

Grupā meitenes spēlēs ar Franciju un Krieviju. Pieredze liecina, ka pret stiprākiem pretiniekiem varam parādīt kvalitatīvāku basketbolu un ceru, ka šī reizes nebūs izņēmums. Cīnīsimies un krāsim pieredzi, kas noteikti noderēs Eiropas čempionātā."

Komentāri

Šai ziņai vēl nav komentāru


Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem