Tbilisi 2015 Jaunumi

Guntis Endzels: Kadetiem unikāla pieredze, liekot apklust pilnajām tribīnēm

basket.lv / Mārtiņš Mālmeisters
0:28, 30. jūlijs 0

Latvijas U-16 zēnu izlase sagādā patīkamus mirkļus līdzjutējiem un uzvar mājiniekus.

Eiropas jaunatnes olimpiskajā festivālā Tbilisi basketbola turnīra priekšsacīkšu pēdējā spēlē Latvijas U16 puiši izlase pārspēja mājiniekus Gruzijas basketbolistus – 66:49 (14:18 39:29, 52:37), grupā finišēja otrajā vietā un piektdien plkst.17:30 pusfinālā spēlēs ar Spānijas komandu. Latvijas U16 meiteņu izlase pēdējā spēlē zaudēja Krievijas komandai –47:61 (14:12, 26:25, 37:39) grupā ierindojās trešajā vietā un piektdien mazajā pusfinālā par 5./8.vietu spēlēs ar Gruzijas komandu.

Latvijas U18 puišu izlases galvenais treneris Guntis Endzels:

“Ieguvām labu pieredzi – spēlējām lielā hallē, kuras tribīnēs mājiniekus atbalstīja ap 10 000 skatītāju. Mums nebija viegli, bet viegli nebija arī Gruzijas puišiem, uz kuru pleciem gūlās liels spiediens.

Uzvarēt palīdzēja labāka aizsardzība un labāka spēles organizācija uzbrukumā. Necentāmies neko sarežģīt, uzsvaru liekot uz izpildījuma kvalitāti un tas nostrādāja. Šo Gruzijas komandu ziemā divreiz uzvarējām turnīrā Turcijā. Kopš tā laika pretinieki ir progresējuši, bet arī mēs neesam stāvējuši uz vietas.

Iekļūstot pusfinālā, esam nodrošinājuši vēl divas noderīgas spēles ar spēcīgiem pretiniekiem. Zaudējums pirmajā mačā ar bosniešiem (61:87) atgādina, ka nekādai eiforijai nav pamata. Pārliecinošā uzvara pār Turciju nedrīkst maldināt, jo turki atveduši jaunākus spēlētājus. Spānijas izlases spēli esmu redzējis tikai epizodiski, un pagaidām priekšstats ir vispārējs – laba komanda, kādas Spānijai ir vienmēr. Mums tas būs labs eksāmens.”

Puišu turnīrā otrajā pusfinālā spēlēs Bosnija un Hercegovina – Vācija. Meiteņu turnīra pusfinālā spēlēs Ungārija – Čehija un Beļģija – Krievija, otrajā pusfinālā par 5.-8.vietu tiksies Turcija – Francija.

Komentāri

Šai ziņai vēl nav komentāru


Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem