Gyor 2017 Jaunumi

Eiropas Jaunatnes Olimpiādē aizvadīta pirmā sacensību diena

Mārtiņš Mālmeisters, Latvijas Olimpiskā Komiteja
1:29, 25. jūlijs 0

Eiropas Jaunatnes Olimpiādē aizvadīta pirmā sacensību diena un no Latvijas jaunatnes Olimpiskās komandas sportistiem startēja peldētāji, tenisisti un vieglatlēti.

Kā pirmie no Latvijas komandas sacensības uzsāka peldētāji Artūrs Makarovs, Tomass Jegorovs, Ieva Maļuka, Alens Ēriks Jaunbērziņš un Didzis Rudavs. Vislabāk veicās Didzim Rudavam, kurš 100m brasa distancē ar laiku 01:05.25 uzstādīja jaunu personisko rekordu un sacensībās ierindojās 10.vietā. Citi Latvijas peldētāji tālāk par pirmo kārtu netika un Artūrs Makarovs ierindojās 29.vietā 200m brīvajā stilā, Tomass Jegorovs uzrādīja 32. labāko rezultātu 100m uz muguras, Ieva Maļuka šajā pašā distancē izcīnīja 30.vietu, bet Alens Ēriks Jaunbērziņš 100m tauriņstilā ierindojās 35.vietā. Latvija tika pārstāvēta arī 4x100m brīvā stila distancē, kur mūsu zēni palika pēdējā, 17.vietā.

Vieglatlētikas stadionā šodien tika aizvadītas pirmās kārtas sacensības. Kvalifikāciju tāllēkšanā pārvarēja Kitija Paula Melbārde, ar rezultātu 5,82m, bet 100m sprintā meitenēm Nora Ķigure savā skrējienā palika 6.vietā, ar rezultātu 12.61 sekunde, un pusfinālā neiekļuva. Tikmēr Olimpiādes tenisa sacensībās pirmo kārtu izdevās pārvarēt Kamillai Bertonei, Darjai Semenistajai un Kārlim Ozoliņam.

14.Eiropas Jaunatnes Olimpiāde notiek no 23.-29.jūlijam. Sacensībās savu sportisko meistarību pārbaudīs 50 Eiropas valstu jauno sportistu vecumā no 15 līdz 18 gadiem. Latvijas komandas sastāvā iekļauti 53 sportisti, kas startēs 7 sporta veidos no 10 sacensību programmā paredzētajiem.

Individuālajos sporta veidos Latvijas pārstāvji startēs vieglatlētikā, peldēšanā, vingrošanā, tenisā, džudo, kanoe un riteņbraukšanā, taču šajā reizē Latvija nepiedalīsies nevienā no komandu sporta spēlēm.

Ierasts, lielākā pārstāvniecība no Latvijas būs vieglatlētikā, kurā startēs 16 sportisti, džudo sacensībās būs pārstāvēti 10 mūsu jaunie talanti, peldēšanā, riteņbraukšanā un vingrošanā startēs pa sešiem sportistiem, bet kanoe un tenisa sacensībās savu meistarību rādīs attiecīgi pieci un četri Latvijas jaunie sportisti.

Latvijas jaunos Olimpiešus uz Ģēru pavadīs un padomus sniegs 21 treneris, bet Olimpiādē no Latvijas piedalīsies arī divi starptautiskās kategorijas tiesneši, kuri vērtēs vingrošanas sacensības.

Latvijas sportisti piedalījušies visās Eiropas Jaunatnes Olimpiādēs, izņemot pirmo, un kopumā ir izcīnījuši vairāk nekā 30 medaļu.

Šajās sacensībās pirmo Olimpisko pieredzi guvuši arī vairāki Latvijā tagad labi zināmi Olimpieši un sportisti – vieglatlēti Jeļena Prokopčuka (1993), Staņislavs Olijars (1995), Līga Kļaviņa (1997), Inga Kožarenoka (1999), Ilze Gribule (2001), Poļina Jeļizarova (2005), Rita Obižājeva (2005), Laura Ikauniece-Admidiņa (2009), peldētāji Margarita Kalmikova (1993) un Romans Miloslavskis (1999), riteņbraucējs Indulis Bekmanis (2005), tenisiste Jeļena Ostapenko (2011).

Ar Latvijas jaunatnes Olimpiskās komandas sportistu rezultātiem varēs iepazīties un fotogalerijas no sacensību norises vietām varēs aplūkot LOK oficiālajā mājaslapā internetā: olimpiade.lv.

14.Eiropas Jaunatnes vasaras Olimpiādes  oficiālā mājaslapa internetā: gyor2017.hu.

Latvijas Olimpisko komiteju atbalsta ģenerālsponsori SIA “Latvijas Mobilais telefons” un AS “Latvijas Valsts Meži”; LOK sponsori – AS “Latvijas Gāze” un “4F”; LOK sadarbības partneri AS “Latvenergo”, AS “Swedbank”, SIA “Moller Auto Krasta”, SIA “LDz Cargo” un VAS “Starptautiskā lidosta “Rīga””.

Komentāri

Šai ziņai vēl nav komentāru


Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem