BuenosAires 2018 Jaunumi

Latvijas BMX braucējs Glāzers uzvar Jaunatnes Olimpiādes puišu sacensībās

LETA
9:44, 8. oktobris 0

Latvijas jaunais BMX riteņbraucējs Edvards Glāzers svētdien Argentīnas galvaspilsētā Buenosairesā uzvarēja Jaunatnes Olimpiādes puišu sacensībās, taču pie medaļas viņš tā arī netika.

Pusfināla sacensībās Glāzers trīs braucienu summā izcīnīja otro vietu, droši iekļūstot finālā. Tajā viņš arī uzvarēja, aiz sevis atstājot krievu Iļju Beskrovniju un Efrainu Čamorro no Ekvadoras.

Tiesa, latvietis pie medaļas netika, jo šajās sacensībās tiek izdalīts viens medaļu komplekts, ņemot vērā puišu un meiteņu rezultātus. Latvijas pārstāve Airisa Galiņa jau savā pirmajā braucienā bija spiesta izstāties, jo viņa piedzīvoja kritienu.

Līdz ar to BMX jauktajās sacensībās uzvarēja Krievija, kas aiz sevis atstāja Šveici un Kolumbiju.

Noslēgumā Latvijas komanda tika klasificēta ceturtajā vietā.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka Latvijas peldētāji svētdien ierindojās otrajā desmitā Argentīnas galvaspilsētā Buenosairesā notiekošās jaunatnes Olimpiādes pirmajā dienā.

Visaugstāk no Latvijas peldētājiem svētdien izdevās tikt talantīgajai Ievai Maļukai, kura meiteņu 200 metru kompleksajā distancē priekšsacīkstēs ieņēma 17.vietu. Šajā stadijā uzreiz tika noskaidrotas finālistes, kur iekļuva vien astoņas labākās peldētājas.

Maļuka svētdien 200 metru veica divās minūtēs un 19,68 sekundēs, bet no pirmā astoņnieka viņa atpalika par vairāk nekā divarpus sekundēm.

Kopumā startēja 31 peldētāja.

Savukārt 100 metros uz muguras 18.vietā palika Arina Baikova, kura finišēja pēc vienas minūtes un 4,01 sekundes. Kopumā šajā disciplīnā priekšsacīkstēs sacentās 26 peldētājas.

Tikmēr 100 metros brasā puišiem 18.vietā ar laiku viena minūte un 4,06 sekundes palika Jānis Vitauts Siliņš, kamēr Didzis Rudavs ar laiku viena minūte un 4,95 sekundes bija 25.pozīcijā starp 32 dalībniekiem.

Latvijas jaunais vingrotājs Oļegs Ivanovs svētdien Buenosairesā izcīnīja 20.vietu Jaunatnes Olimpiādes sacensībās vingrojumā uz zirga.

Kvalifikācijā Ivanovs tika pie 11,433 punktiem, kas viņam deva 20.pozīciju 35 sportistu konkurencē.

Savukārt brīvajās kustībās viņam bija 11,566 punkti, kā rezultātā Latvijas vingrotājs ierindojās 31.vietā.

Daudzcīņā pēc divām no sešām disciplīnām Ivanovs ieņem 25.vietu.

Tikmēr Anastasija Solovjova ielu deju individuālajās sacensībās trīs dueļos tika pie viena neizšķirta un cieta divus zaudējumus, kā rezultātā nekvalificējās izslēgšanas turnīram.

Latviju trešajās Jaunatnes Olimpiskajās spēlēs pārstāv 19 sportisti, kuri piedalīsies deviņu sporta veidu desmit disciplīnās.

Pirmās Jaunatnes Olimpiskās spēles notika pirms astoņiem gadiem, kad Singapūrā Latvijai 11 sportisti atnesa vienu medaļu - šķēpa mešanā bronzu izcīnīja Intars Išejevs, savukārt pirms četriem gadiem II Jaunatnes olimpiskajās spēlēs Naņdzjinā Latvija bija pārstāvēta ar 13 jaunajiem atlētiem un mājās tika pārvestas trīs bronzas godalgas. Augstos panākumus sasniedza svarcēlāja Rebeka Koha, šāvēja Agate Rašmane un tenisiste Aļona Ostapenko.

Komentāri

Šai ziņai vēl nav komentāru


Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem