Jaunumi

Vairāk kā 145 000 dalībnieku 650 norises vietās piektdien piedalījās "Olimpiskās dienas 2018" pasākumos

Mārtiņš Mālmeisters, Latvijas Olimpiskā Komiteja
10:45, 21. septembris 0

Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) organizētā “Olimpiskā diena 2018” 650 norises vietās visā Latvijā kopā pulcēja jaunu pasākuma dalībnieku rekordskaitu – vairāk kā 145 000 dalībniekus no 95 Latvijas novadiem un pilsētām.

“Olimpiskās dienas 2018” pasākumi notika gandrīz katrā Latvijas novadā un pilsētā. Rīgā centrālais pasākums norisinājās Rīgas Hanzas vidusskolas stadionā (Grostonas iela 5), kas plkst.9:50 iesākās ar kopīgu Olimpisko rīta vingrošanu, kurā piedalījās vairāk kā 1000 pārstāvju no Rīgas izglītības iestādēm. Vingrojumu vadīja tā autore, fiziskās sagatavotības trenere Diāna Stupele. LOK karogu pasākuma ievadā pacēla Latvijas Jaunatnes Olimpiskās komandas “Buenosairesa 2018” karognesējs, peldētājs Didzis Rudavs, bet kopā ar bērniem vingroja arī Olimpieši un basketbola kluba “VEF Rīga” pārstāvji. Pēc Olimpiskās dienas vingrojuma, Rīgas Hanzas vidusskolas stadionā, risinājās stafešu sacensības, kā arī 3x3 basketbola turnīrs skolu komandām.

Vienlaicīgi visās Latvijas “Olimpiskās dienas 2018” norises vietās pasākums sākās ar Olimpisko rīta vingrošanu, kuras mērķis bija dalībniekus pamodināt un sagatavot turpmākās dienas aktivitātēm, kā arī atgādināt par pareizi veiktu rīta vingrošanu kā ļoti svarīgu ikdienas sastāvdaļu.

Izglītības iestāžu audzēkņi iepazinās ar tenisu un tā spēles noteikumiem, piedalījās stafetēs un citās sporta sacensībās, kā arī radošajos konkursos. Papildus vienojošajiem pasākumiem, organizētāji “Olimpiskās dienas 2018” norises vietās tika aicināti izstrādāt savu individuālo pasākumu programmu, lai plašāk popularizētu Olimpiskos sporta veidus un Olimpiskās idejas.

“Olimpiskās dienas 2018” pasākumu dalībniekiem tika pasniegti SOK 2018.gada sertifikāti, bet katra pašvaldība saņēma LOK speciālbalvas.

Ar “Olimpisko dienu 2018” arī šogad sākas “Eiropas Sporta nedēļas” pasākumu programma. “Eiropas Sporta nedēļa” norisināsies 22.-29.septembrī un tās mērķis būs veicināt fiziskās aktivitātes visā Eiropā un tajā iesaistīties tiks aicināts ikviens Latvijas iedzīvotājs.

Zināšanai:

  • “Olimpiskās dienas” norisi Starptautiskā Olimpiskā komiteja atbalsta kopš 1987.gada, aicinot pasaules valstu nacionālās Olimpiskās komitejas atzīmēt SOK dzimšanas dienu. LOK aicinājumam pievienojās 1992.gadā.
  • Olimpiskā diena ir vienīgais vispasaules pasākums, ko ik gadus organizē Olimpiskā kustība. Lielākā daļa nacionālo Olimpisko komiteju piecos kontinentos izmanto šo iespēju, lai popularizētu Olimpiskās vērtības – izcilību, draudzību, cieņu.
  • LOK “Olimpisko dienu” rīko apliecinot atbalstu Olimpiskajiem ideāliem, veselīgam dzīves veidam un Godīgas spēles principiem sportā.
  • Ar 2008.gadu “Olimpiskajā dienā” ir iespēja tuvāk iepazīties ar Olimpiskajiem sporta veidiem, klātienē satikt Olimpiešus un kopā ar viņiem izmēģināt dažādus sporta veidus.

Latvijas Olimpisko komiteju atbalsta ģenerālsponsori SIA “Latvijas Mobilais telefons” un AS “Latvijas Valsts Meži”; LOK sponsors “4F”; LOK sadarbības partneri VAS “Latvijas Dzelzceļš” un VAS “Starptautiskā lidosta “Rīga””. “Olimpisko dienu 2018” atbalsta – SOK partneris “Bridgestone” un informatīvie partneri – VSIA “Latvijas Televīzija” un VSIA “Latvijas Radio”.

Komentāri

Šai ziņai vēl nav komentāru


Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem