Jaunumi

Ventspilī aizvadīta "Olimpiskā diena 2019"

Mārtiņš Mālmeisters, Latvijas Olimpiskā Komiteja
15:36, 20. septembris 0

Piektdien, 20.septembrī, Olimpiskā centra “Ventspils” stadionā, vieglatlētikas manēžā un vispārizglītojošās izglītības skolās notika "Olimpiskā diena 2019". Šāda diena tiek rīkota, lai vairotu jauniešu interesi par sportu un Olimpisko kustību. Ventspilī Olimpiskās dienas pasākumos piedalījās 4600 bērni.

Pirmsskolas izglītības iestāžu vecāko grupu bērni pulcējās Olimpiskās centra “Ventspils” vieglatlētikas manēžā, kur Olimpisko dienu pēc rīta vingrošanas iesāka ar lielo stafeti un dažādām sportiskām aktivitātēm, savukārt 1. – 4.klašu skolēni Olimpiskās dienas pasākumus aizvadīja savās skolās, kur skolēni piedalījās veiklības stafetēs un sporta spēlēs, bet Olimpiskā centra “Ventspils” stadionā  Olimpiskās dienas pasākums notika 5. – 12.klašu skolēniem.

Olimpiskās dienas pasākuma dalībniekus uzrunāja Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks Didzis Ošenieks, kurš sacīja: “Olimpiskās dienas devīze šogad ir “Nāc un vingrot sāc!”, lai ikdienā katrs atrodam laiku sportam un kustībām, kas tāpat kā plūstošs ūdens dotu spēku un enerģiju visam gadam”, Latvijas Olimpiskās komitejas prezidents Aldons Vrubļevskis: “Olimpiskās kustības mērķis ir ar sporta palīdzību izglītot jaunatni, sekmēt savstarpējo sapratni un mudināt jauniešus pievērsties sportam un veselīgam dzīvesveidam ikdienā” un pasākuma dalībnieku sveica Ventspils pilsētas domes Izglītības pārvaldes vadītāja Ineta Tamane.

Pasākumā piedalījās arī daudzi Olimpisko spēļu dalībnieki - 1980.gada Maskavas Olimpisko spēļu čempions šķēpa mešanā Dainis Kūla , trīs Olimpisko spēļu dalībnieks šķēpa mešanā (2000.gadā Sidnejā, 2004.gadā Atēnās, 2008.gadā Pekinā) Ēriks Rags, divu Olimpisko spēļu (1992.gadā Barselonā  un 1996.gadā Atlantā) dalībnieks airēšanā  Uģis Lasmanis, 2012.gada Londonas Olimpisko spēļu dalībnieki Lauma Grīva un Jānis Leitis, 2012.gada Londonas un 2016.gada Riodežaneiro Olimpisko spēļu dalībnieks kārtslēkšanā Mareks Arents. Olimpiešu treneris Māris Grīva.

Svinīgi Latvijas Olimpiskā komitejas karogu pacēla Olimpieši Lauma Grīva un Uģis Lasmanis.

Pēc rīta vingrošanas visām klašu grupām bija iespēja piedalīties dažādās sporta aktivitātēs, kā arī īpaši iekārtotās stacijās, kurās  bija jāparāda ne tikai veiklība, bet arī jāprot sadarboties komandā.

Katram dalībnieks par piedalīšanos saņēma SOK un LOK prezidentu parakstītu sertifikātu.

„Olimpiskā diena 2019” šogad ir “Eiropas Sporta nedēļas” sastāvdaļa. “Eiropas Sporta nedēļas” mērķis ir veicināt fiziskās aktivitātes visā Eiropā un tajā iesaistīties tiek aicināts ikviens iedzīvotājs.

 “Eiropas Sporta nedēļa" Latvijā un Ventspilī notiek no 23. līdz 29.septembrim. Par to, kā tajā iesaistīties ikvienam neatkarīgi no vecuma un fiziskās sagatavotības, var uzzināt: www.beactivelatvia.lv vai www.ventspils.lv portālā.

Informāciju sagatavoja:

Ivita Zaķe

Ventspils pilsētas domes

Sporta pārvaldes sporta metodiķe;

Tālr. 636 24412

Komentāri

Šai ziņai vēl nav komentāru


Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem