Latvijas sportiste Džeja Delanija Patrika pirmdien izcīnīja 22.vietu Parīzes olimpisko spēļu sacensībās daiļlēkšanā no desmit metru torņa.

Priekšacīkstēs piecos lēcienos 23 gadus vecā Patrika iekrāja 259,30 punktus, kas deva 22.vietu 29 lēcēju konkurencē.

Pēc pirmā lēciena Patrika ar 63,00 punktiem ieņēma augsto astoto vietu, pēc otrajā lēcienā pievienotajiem 40,00 punktiem noslīdēja uz 23.vietu, trešajā lēcienā iegūtie 55,50 punkti Latvijas pārstāvei ļāva pakāpties uz 20.pozīciju, ceturtajā lēcienā pievienotie 59,20 punkti jau deva 18.vietu kopvērtējumā, bet noslēdzošajā lēcienā iegūtie 41,60 punkti lika atkāpties četras ailītes zemāk.

Pusfinālam kvalificējās 18 labāko rezultātu īpašnieces.

Patrika, kura ir pirmā Latvijas pārstāve olimpisko spēļu daiļlēkšanas sacensību vēsturē, šogad pasaules čempionātā ieņēma 21.vietu, bet Eiropas čempionātā sasniedza finālu un finišēja septītajā pozīcijā.

Pārliecinoši labāko rezultātu kvalifikācijā - 421,25 punkti - sasniedza ķīniete Cjaņa Hunčana, kurai ar 382,15 punktiem sekoja tautiete Čeņa Juisji. Trešā ar 324,90 punktiem bija kanādiete Kaeli Makeja, bet lai iekļūtu pusfinālā bija nepieciešami vismaz 277 punkti.

Pusfināls un finālsacensības, kurām kvalificēsies 12 labākās sportistes, norisināsies rīt.