Stepiņa priekšsacīkstēs labāko rezultātu uzrādīja pēdējā, trešajā mēģinājumā, kad šķēpu aizmeta 47,17 metru tālu. Starp 15 dalībniecēm tas bija astotais labākais rezultāts, bet finālam kvalificējās 12 vadošās sportistes. Pirmajā mēģinājumā latviete rīku raidīja 44,90 metrus tālu, bet otrais piegājiens bija neveiksmīgs. Finālam automātiski varēja kvalificēties, šķēpu raidot pāri 53 metru atzīmei, bet to iespēja tikai viena sportiste. Cīņa par medaļām šajā disciplīnā paredzēta piektdien.

Tikmēr 100 metru barjerskriešanā Marta Marksa priekšsacīkstēs ierindojās piektajā vietā, sasniedzot savu sezonas labāko laiku 13,83 sekundes. Kopvērtējumā starp 18 dalībniecēm Marksas laiks bija devītais, bet finālā piedalījās astoņas ātrākās. Latvietei līdz labāko astotniekam pietrūka vien 0,08 sekundes.

Savukārt augstlēcēja Lāsma Zemīte priekšsacīkstēs savā grupā pārvarēja vien 1,59 un 1,64 metrus augstās latiņas, ierindojoties pēdējā, desmitā vietā. Kopvērtējumā 19 dalībnieču lokā tas bija pirmspēdējais rezultāts, bet līdz finālam Zemītei pietrūka tikai astoņi centimetri.

75 kilometru grupas braucienā puišiem riteņbraukšanā augstāko vietu no Latvijas sportistiem izcīnīja Toms Ustups, kurš ierindojās 22.vietā. Viņš distanci veica vienā stundā 51 minūtē un 20 sekundēs, minūti un 56 sekundes piekāpjoties uzvarētājam igaunim Madim Mihkelam. Tajā pašā grupā finišēja un līdzvērtīgu laiku sasniedza arī Mārtiņš Maslovs, kurš ierindojās 28.vietā. Trīs minūtes un 39 sekundes Mihkelam zaudēja Matīss Kalveršs, ieņemot 55.vietu.

50 kilometru grupas braucienā meitenēm Latvijas riteņbraucēja Laura Belohvoščika finišēja 29.vietā, distanci veicot vienā stundā 25 minūtēs un 41 sekundē un no uzvarētājas britu sportistes Zoi Bekstedas atpaliekot par četrām minūtēm un 41 sekundi. 49.vietā distanci beidza Kitija Siltumēna, uzvarētājai zaudējot septiņas minūtes un divas sekundes, bet Marta Petkus ieņēma 55.vietu, astoņas minūtes un 18 sekundes aiz Bekstedas, kas tāpat kā Mihkels svinēja otro uzvaru Baku.

Peldbaseinos ceturtdien startēja vienīgi Ņikita Gorbačovs, kurš piedalījās 50 un 200 metru brīvā stila peldējumos. Īsākajā distancē priekšsacīkšu peldējumā Latvijas sportists ierindojās pēdējā, devītajā vietā, finišējot ar laiku 24,56 sekundes, sava peldējuma līderim zaudējot nedaudz vairāk nekā sekundi. Tikmēr 200 metru distancē Gorbačovs kvalifikācijas peldējumā ierindojās ceturtajā vietā, distanci veicot divās minūtēs un 1,31 sekundē. No līdera savā peldējumā Latvijas sportists atpalika par gandrīz piecām sekundēm.

Peldētājs nevienā no distancēm nekvalificējās pusfinālam, jo 50 metros viņš kopvērtējumā palika 27.vietā starp 47 dalībniekiem, bet garākajā distancē startēja par vienu peldētāju vairāk, starp kuriem Gorbačovs ieņēma vien 44.pozīciju.

Cīņas disciplīnā startēja divas Latvijas sportistes - Paula Elīza Cera un Anastasija Sokirjanska, pirmajai startējot svara kategorijā līdz 52 kilogramiem, bet otra spēkojās svara kategorijā līdz 57 kilogramiem.

Cera no pirmās kārta bija brīva, bet otrajā piekāpās Lielbritānijas cīkstonei Teitumai Kīnai, kura ceturtdaļfinālā zaudēja Itālijas sportistei, līdz ar to latvietei zudušas cerības par dalību gandarījuma turnīrā. Tikmēr Sokirjanska pirmajā kārtā pieveica Janu Makretskaju no Baltkrievijas, bet otrajā cīņā piekāpās nīderlandietei Aleksai Vagemakerai, kura kvalificējās sacensību pusfinālam, tādējādi Latvijas sportiste uzsāka dalību gandarījuma turnīrā. Tajā dalība bija jāuzsāk no otrās kārtas, kurā piedzīvots zaudējums Martai Favazai no Francijas.

Eiropas Jaunatnes Olimpiāde tiek balstīta uz Olimpisko spēļu tradīcijām un šo pasākumu laikā, dalībnieki visciešākajā mērā var sajust Olimpisko gaisotni. Gan atklāšanas un noslēguma ceremonijas, gan pašas Olimpiādes sacensības ir saistītas ar Olimpiskās kustības principiem.

Individuālajos sporta veidos Latvijas pārstāvji startē vieglatlētikā, peldēšanā, vingrošanā, tenisā, džudo, cīņā un riteņbraukšanā, taču šajā reizē Latvija nepiedalās nevienā no komandu sporta spēlēm.

Ierasts, lielākā pārstāvniecība no Latvijas ir vieglatlētikā, kurā startē 11 sportisti, džudo sacensībās ir pārstāvēti 8 mūsu jaunie talanti, riteņbraukšanā un cīņā sacenšās attiecīgi seši un trīs sportisti, bet pa diviem atlētiem no Latvijas piedalās vingrošanas, peldēšanas un tenisa sacensībās.

Latvijas jaunos Olimpiešus uz Baku pavada un padomus sniedz 15 treneri, bet Olimpiādē no Latvijas piedalās arī trīs starptautiskās kategorijas tiesneši, kuri vērtē vingrošanas un cīņas sacensības.

15.Eiropas Jaunatnes Olimpiāde notiek no 21.-27.jūlijam. Sacensībās savu sportisko meistarību pārbauda 50 Eiropas valstu jauno sportistu vecumā no 14 līdz 18 gadiem. Latvijas komandas sastāvā iekļauti 34 sportisti, kas startē 7 sporta veidos no 10 sacensību programmā paredzētajiem.

Latvijas sportisti piedalījušies visās Eiropas Jaunatnes Olimpiādēs, izņemot pirmo, un kopumā ir izcīnījuši vairāk nekā 30 medaļu.

Šajās sacensībās pirmo Olimpisko pieredzi guvuši arī vairāki Latvijā tagad labi zināmi Olimpieši un sportisti – vieglatlēti Jeļena Prokopčuka (1993), Staņislavs Olijars (1995), Līga Kļaviņa (1997), Inga Kožarenoka (1999), Ilze Gribule (2001), Poļina Jeļizarova (2005), Rita Obižājeva (2005), Laura Ikauniece (2009), peldētāji Margarita Kalmikova (1993) un Romans Miloslavskis (1999), riteņbraucējs Indulis Bekmanis (2005), tenisiste Jeļena Ostapenko (2011).

Ar Latvijas jaunatnes Olimpiskās komandas sportistu rezultātiem varēs iepazīties un foto galerijas no sacensību norises vietām varēs aplūkot LOK oficiālajā mājaslapā internetā: olimpiade.lv.

15.Eiropas Jaunatnes vasaras Olimpiādes  oficiālā mājaslapa internetā: eyofbaku2019.com.

Latvijas Olimpisko komiteju atbalsta ģenerālsponsori SIA “Latvijas Mobilais telefons” un AS “Latvijas Valsts Meži”; LOK sponsori – AS “Grindeks” un “4F”; LOK sadarbības partneri VAS “Latvijas Dzelzceļš” un VAS “Starptautiskā lidosta “Rīga””.