Latvijas šorttrekisti Māris Jānis Šternmanis un Alīna Usatova pirmdien ieņēma 11. un 20.vietu Eiropas Jaunatnes ziemas Olimpiādes sacensībās 1500 metru distancē.

Pirmajā kārtā jeb ceturtdaļfinālā Šternmanis savā slidojumā bija otrais, bet vienā no trim pusfināliem finišēja trešais. Sacensības Šternmanis noslēdza B finālā, kurā finišēja ceturtais ar rezultātu divas minūtes un 27,289 sekundes, kas summā viņam deva 11.vietu.

Usatova pirmajā kārtā jeb ceturtdaļfinālā savā slidojumā bija ceturtā, bet savā pusfinālā finišēja pēdējā no septiņām šorttrekistēm un noslēgumā tika klasificēta 20.pozīcijā.

Eiropas Jaunatnes ziemas Olimpiādē līdz 25.martam norisināsies Somijas pilsētā Vuokati. Šajā ziemas festivālā Latviju pārstāvēs 18 jaunie sportisti piecos sporta veidos - kalnu slēpošanā, distanču slēpošanā, biatlonā, daiļslidošanā un šorttrekā.